Reklama

Makiety kolejowe w ZSK

fot. Przemysław Cholewiński

Z okazji święta patronki kolejarzy, Św. Katarzyny, w Zespole Szkół Komunikacji przy ulicy Fredry zorganizowana została wystawa modelarska oraz pokazy makiet kolejowych. Zobacz zdjęcia.

W weekend w Zespole Szkół Komunikacji przy ulicy Fredry można zobaczyć między innymi wystawę modeli kolejowych. Zaprezentowane zostaną modele według skal modelarskich, od najmniejszych ( skala N 1:160, poprzez TT 1:120 do H0 1:87). Będzie można zobaczyć makiety modułowe w skali TT, H0e i H0. Członkowie klubu udzielać będą porad modelarskich i pokazywać zasady budowy modeli - informuje Piotr Karwatka, sekretarz PKMK.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Na wystawie podziwiać można również makiety kolejowe. Czynnych będzie pięć:

1. Stacjonarna - gdzie oprócz normalnego ruchu kolejowego atrakcją są poruszające się samochody i tramwaje oraz uruchomiona niedawno droga wodna ze śluzą i pływającym statkiem.

2. Modułowa -będąca odzwierciedleniem stacji Międzychód z dźwiękami i odgłosami taboru kolejowego.

3. Modułowa - wierne odwzorowanie drugiej międzychodzkiej stacji - Międzychód Letnisko.

4. Dydaktyczna, - na której ruch modeli odbywa się zgodnie z regułami rzeczywistego ruchu kolejowego, makieta sterowana jest oryginalnymi urządzeniami nastawczymi PKP.

5. Modułowa - której główną atrakcją będą jeżdżące pojazdy samochodowe.

Wystawę można oglądać w sobotę do godziny 18:00 oraz w niedzielę w godzinach od 10:00 do 18:00. Bilety wstępu kosztują 6 złotych normalny, 4 złote ulgowy, 15złotych rodzinny. Organizatorem jest Poznański Klub Modelarzy Kolejowych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro