Reklama
Reklama

Nowa Rada Miasta: "to jest bardzo dobry rezultat"

Są oficjalne wyniki wyborów do poznańskiej Rady Miasta. 16 mandatów uzyskała Platforma Obywatelska, która przyznaje, że jest to dobry wynik. PiS natomiast cieszy się z wprowadzenia do rady nowych twarzy.

TUTAJ prezentujemy oficjalne wyniki wyborów do poznańskiej Rady Miasta. Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje o podziale mandatów w Radzie Miasta - PO uzyskała 16 mandatów, PiS - 12, SLD - 5, KWW Ryszarda Grobelnego Teraz Wielkopolska - 3 i Prawo do Miasta - 1.

- To jest bardzo dobry rezultat, bo jest podobny do tego, który mieliśmy cztery lata temu - mówi Grzegorz Ganowicz z PO, który dotychczas był przewodniczącym Rady Miasta. - I to cieszy. Natomiast oczywiście zaczyna się myślenie, jak ta nowa Rada Miasta będzie wyglądała. Ewidentnie silne będą trzy kluby, a nie jak do tej pory cztery. Rozkład sił się trochę zmieni i czeka nas trochę pracy nad tym, by zorganizować jakoś pracę rady w pierwszych tygodniach jej funkcjonowania - dodaje.

Z prawdziwego sukcesu cieszy się Prawo i Sprawiedliwość, które mimo że nie ma w radzie większości, wprowadziło do niej 5 dodatkowych radnych - łącznie 12. - Dwanaście mandatów w radzie to jest to, co chcieliśmy osiągnąć - mówi Szymon Szynkowski vel Sęk z PiS. - Są nowi radni, którzy gwarantują, że w mieście pojawi się nowa energia i kreatywność. Z tego bardzo się cieszę - dodaje.

Wśród radnych PiS zabraknie m.in. Krzysztofa Grzybowskiego. - Może nie był to radny widowiskowy, ale solidnie wykonywał swoją pracę. Żałuję, że nie został radnym. Zawsze szkoda takich osób, które przynosiły dla naszego klubu pożytek - zaznacza Szynkowski vel Sęk.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
31℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
15.51 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro