Reklama
Reklama

Walczą z kradzieżami samochodów... naklejkami

fot. KWP Poznań

Zestaw odblaskowych naklejek może trafić do właścicieli pojazdów z Wielkopolski, którzy chcą je uchronić przed kradzieżą. Osoby, które nie podróżują regularnie swoim samochodem w nocy będą mogły przykleić naklejki na szyby auta, dzięki czemu policjanci patrolujący ulice nocą częściej będą takie pojazdy kontrolować.

Jak wyjaśnia wielkopolska policja - w naszym województwie od lat systematycznie spada liczba kradzionych samochodów. - W ostatnich miesiącach liczba odnotowanych kradzieży aut jest mniejsza niż w porównywalnych miesiącach poprzedniego roku. Celem Akcji NOC STOP jest dalsze pogłębienie trendu spadkowego - wyjaśnia Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Akcja NOC STOP nie jest w Wielkopolsce nowością. Prowadzono ją już kilka lat temu i wówczas cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Na czym polega? - Kierowcy mogą otrzymać bezpłatnie zestaw naklejek, który będzie można umieścić na swoich samochodach - tłumaczy Borowiak. - Jest to swoista deklaracja tych osób, że zazwyczaj nie korzystają z auta pomiędzy 23.00 i 4.00 dlatego też pojawienie się na ulicach samochodu oklejonego takimi naklejkami w nocy będzie powodować, że policjanci pełniący w tym czasie służbę będą mogli przeprowadzać szczegółową kontrolę takiego pojazdu sprawdzając, czy takim pojazdem porusza się uprawniona osoba i czy przypadkiem auto nie zostało skradzione - dodaje.

Akcja prowadzona jest przez policję we współpracy z TUiR Warta S.A. Naklejki można odbierać we wszystkich jednostkach policji na terenie Wielkopolski. Łącznie jest ich 30 tysięcy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
5.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro