Reklama
Reklama

Poznań City Center inwestycją roku?

fot. PCC
fot. PCC

Najnowsze poznańskie centrum handlowe ma szansę na nagrodę Prime Property Prize w kategorii "Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Handlowej". 25 października minie dokładnie rok od otwarcia obiektu dla klientów. W kwietniu, gdy w budynku zawaliła się spora część podwieszanego sufitu, nad PCC pojawiły się czarne chmury.

Poznań City Center znajdujące się w (kiedyś nazywanym) Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym nie ma dobrej prasy. Gdy w październiku ubiegłego roku obiekt otwarto pojawiać się zaczęły zarzuty o kiepskie rozwiązania komunikacyjne na terenie obiektu i brak poprawnego oznaczenia dojść na dworzec PKP, a później także dworzec autobusowy. Klienci nie byli także zadowoleni z konieczności uiszczenia opłaty za skorzystanie z toalety w obiekcie.

Prawdziwie czarne chmury zawisły jednak nad PCC w kwietniu. Pod koniec tego miesiąca zawalił się spory fragment podwieszanego sufitu w budynku. Nikomu nic się nie stało, bo do incydentu doszło w nocy, ale galeria po tym zdarzeniu musiała być zamknięta przez około dwa tygodnie. Jeszcze dłużej nieczynne były sklepy znajdujące się w pobliżu miejsca, gdzie na podłogę spadła największa część sufitu.

Dziś Poznań City Center ma szansę na otrzymanie nagrody Prime Property Prize, która jest przyznawana projektom realizowanym w ostatnim roku i mającym wpływ na rynek nieruchomości komercyjnych. Nagrodę przyznaje portal PropertyNews.pl, a PCC ma na nią szansę w kategorii Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Handlowej. - Bardzo cieszymy się z otrzymanej nominacji, jest to dla nas niezwykłe wyróżnienie zwłaszcza dlatego, że nasze centrum zostało zauważone przez forum ekspertów oraz czytelników portalu propertynews.pl - mówi Norbert Fijałkowski, dyrektor PCC. Czy centrum handlowe otrzyma nagrodę? Tego dowiem się 22 września.

Za projekt oraz koncepcję architektoniczną PCC i Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego odpowiadało biuro architektoniczne Bose International Planning and Architecture. Autorem projektu budowlanego i wykonawczego oraz przetargowego była poznańska pracownia Pentagram Architekci.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
26.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro