Reklama
Reklama

Wycinają las na Os. Batorego? "Poprawi się estetyka"

fot. czytelnik

Jeden z mieszkańców osiedla Batorego na Piątkowie zastanawia się nad sensem prowadzenia wycinki lasu znajdującego się pomiędzy osiedlem i torami kolejowymi. Obawia się, że przez mniejszą liczbę drzew zwiększy się hałas na osiedlu. Straż miejska wyjaśnia, że prace prowadzone są legalnie i nie powinny wpłynąć na komfort życia mieszkańców.

O sprawie poinformował nas czytelnik. - Lasek przy boisku na osiedlu Batorego jest dość mocno wycinany. To przecież naturalna bariera przed pociągami - pisze.

Jak się okazuje, prace w lesie są prowadzone legalnie - las jest prywatny, a właściciel uzyskał odpowiednie zgody. Według straży miejskiej, która przygląda się prowadzonym pracom, inwestycja nie powinna wpłynąć negatywnie na życie mieszkańców osiedla. Poza lasem tory od bloków oddziela bowiem coś jeszcze. - Wzdłuż torów na wysokości bloków znajduje się ekran akustyczny, tak więc przecinka lasu zasadniczo nie powinna pogorszyć warunków dla mieszkańców - tłumaczy Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

W ramach robót właściciel lasu może wyciąć drzewa i krzewy wskazane przez leśniczego. - Usuwamy tylko te drzewa, które stanowią potencjalne zagrożenie dla osób spacerujących tuż przy lesie czy w nim - mówi właściciel lasu. - Niektóre drzewa są przechylone, a trzebież pozwala uporządkować las - dodaje.

Piwecki wyjaśnia, że taka przecinka może się przyczynić do poprawy czystości w tym rejonie. - W przeszłości teren ten był często zanieczyszczany. Brak widoczności powodowany gęstymi krzewami stwarzał również zagrożenia dla osób, które spacerując wchodziły do lasu. Teraz, po wykonaniu trzebieży, poprawi się estetyka tej okolicy, będzie tam bezpieczniej, a dodatkowo może podrzucający śmieci powstrzymają się z uwagi na możliwość zauważenia sprawcy - kończy Piwecki.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na drogach może być ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem
4℃
-3℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.15 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro