Reklama
Reklama

Komunikacyjny horror na Dębcu? "Po przebudowie ruch się polepszy"

Mieszkańcy Dębca od soboty muszą się liczyć z poważnymi utrudnieniami na ulicy Czechosłowackiej. Kazimierz Skałecki z Poznańskich Inwestycji Miejskich wymijająco odpowiada na pytanie o komunikacyjny horror, który może tam wystąpić. Naczelnik poznańskiej drogówki przyznaje natomiast, że korki na pewno się pojawią.

Już w środę pisaliśmy o rozpoczynającej się budowie tunelu pod torami kolejowymi na ulicy Czechosłowackiej (TUTAJ). Po zakończeniu inwestycji zmieni się układ komunikacyjny w tym rejonie. - Jadąc od ulicy Dolna Wilda wlot do tunelu zaczynać się będzie przy ulicy Łozowej, zaraz przy straży pożarnej - wyjaśnia Kazimierz Skałecki, wiceprezes Poznańskich Inwestycji Miejskich. - Tam powstanie wykop do głębokości około 6 metrów pod torami kolejowymi i przy kościele, a na poziom zero wyjdziemy przy skrzyżowaniu z ulicą Świerkową - dodaje.

Oznacza to, że po wybudowaniu tunelu kierowcy poruszający się obecnie ulicami 28 Czerwca 1956 czy Opolskiej nie będą mogli do niego wjechać przy obecnym przejeździe kolejowym. Wjazdy do tunelu odbywać się będą tylko od strony ul. Łozowej i Świerkowej. W samym tunelu znajdą się chodnik oraz ścieżka rowerowa. - Ludzie się martwią jak będą do pracy chodzić. Trzeba będzie chodzić dookoła. Na pewno będzie problem - mówi jedna z mieszkanek okolicy.

Na pytanie o to, czy rozpoczynająca się w sobotę inwestycja może być horrorem dla mieszkańców Kazimierz Skałecki odpowiedział wymijająco. - Na pewno po przebudowie zdecydowanie polepszy się ruch - mówi. O problemach dla mieszkańców mówi natomiast mł.insp. Józef Klimczewski, naczelnik poznańskiej drogówki. - Na pewno wystąpi spore utrudnienie ruchu na skrzyżowaniach Dolna Wilda/Czechosłowacka, Łozowa/Czechosłowacka, Opolska/Czechosłowacka czy Górecka/Czechosłowacka. Do tego dochodzi jeszcze przejazd kolejowy - wymienia.

Utrudnienia mają tu potrwać ponad rok - do końca listopada 2015 roku. Raz jeszcze przypominamy jak będą musieli się tutaj poruszać kierowcy:

20 września zamknięta zostanie ulica Czechosłowacka na odcinku od skrzyżowania z ul. Świerkową do skrzyżowania z ul. Łozową. Ruch kołowy odbywał się będzie objazdem ulicami Górecką, Jesionową, Opolską, 28 Czerwca 1956, Dolną Wildą. Możliwy będzie dojazd do posesji dla mieszkańców zamkniętego odcinka ulicy oraz utrzymany będzie przejazd poprzeczny przez ulicę Czechosłowacką w ciągu ulic Opolskiej i 28 Czerwca 1956 .

Aby dojechać do dworca PKP na Dębcu, konieczne będzie poruszanie się ulicami Opolską, Jaśminową i Rydzyńską. Piesi także przygotować się muszą na zmiany. Ruch pieszy na ul. Czechosłowackiej odbywał się będzie udostępnionym chodnikiem tymczasowym, którego usytuowanie będzie się zmieniać w zależności od zaawansowania robót.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro