Reklama
Reklama

Konsultacje społeczne: 72% ankietowanych chce powrotu żużla na Golęcin

fot. wiki
fot. wiki

W konsultacjach uczestniczyło ponad 4 tysiące poznaniaków, a dyskusje toczyły się od maja. W tym czasie zebrano ponad 120 tysięcy opinii w sprawie przyszłości Golęcina i Rusałki.

Zdecydowana większość uczestników konsultacji chce zachowania naturalnego charakteru terenów Golęcina i Rusałki. Część obiektów sportowych na Golęcinie powinna mieć charakter parku sportowego z dużą ilością zieleni. Część terenów w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora powinna mieć charakter parkowo - leśny. Z tym zgadzają się radni - To przestrzeń otwarta dla mieszkańców, ale też nie możemy stracić charakteru sportowego i to trzeba pogodzić. Rusałka musi być dobrze zagospodarowana, żeby mieszkańcy mogli tam wypoczywać - mówi Lidia Dudziak, radna PiS.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Mieszkańcy wskazali także na potrzebę pilnej poprawy infrastruktury sanitarnej, stanu ścieżek, a także miejsc do wypoczynku. Co piąty ankietowany nie czuje się bezpiecznie na terenie Golęcina i nad Rusałką. Dobrze oceniono łatwość dotarcia do tych miejsc rowerem. Najwięcej kontrowersji w procesie konsultacji budziła kwestia powrotu żużla na Golęcin. Ponad 72% ankietowanych popiera sporty motorowe na dawnym stadionie Olimpii. Swoje obawy w kwestii powrotu żużla na Golęcin zgłosili jednak przedstawiciele siedmiu rad osiedli - Jesteśmy w posiadaniu analizy akustycznej, która jest dla tego projektu druzgocąca i wykorzystanie tych terenów przez Sportowy Golaj zdewastuje wszystko, co jest dookoła - twierdzi Maciej Wudarski, kandydat na prezydenta Poznania z ramienia Stowarzyszenia Prawo do Miasta.

Wyniki badań pozwolą urzędnikom określić reguły konkursu architektonicznego na zagospodarowanie tego terenu. Wnioski z konsultacji będą także analizowane przez Miejską Pracownie Urbanistyczną - Wyniki tych konsultacji i konkursu na pewno będą miały wpływ na prace nad planem - mówi Joanna Grabarkiewicz z MPU. Golęcin jest jedynym miejscem zachodniego klina zieleni, które nie ma uchwalonego jeszcze planu miejscowego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
83.94 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro