Reklama

Chwiałka: można już ślizgać się na lodowisku

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Choć mamy jeszcze lato, oficjalnie sezon rozpoczęło już lodowisko Chwiałka. To drugi raz w historii, gdy jest to możliwe. Wcześniej obiekt nie miał zadaszenia, a tym samym mógł działać wyłącznie przy odpowiednich warunkach atmosferycznych.

Od tygodnia poznaniacy mogą już korzystać z tafli lodowiska na poznańskiej Wildzie. Dokładnie 8 września obiekt na Chwiałce zaczął nowy sezon. - To kolejny już raz, kiedy lodowisko im. Witalisa Ludwiczaka udostępnia swoją taflę poznaniakom jeszcze w sezonie letnim. POSiR chce w ten sposób sprawdzić, jak chętnie mieszkańcy skorzystają z takiej oferty - wyjaśniają pracownicy Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Aby ślizganie się tutaj było możliwe nawet wtedy, gdy za oknami mamy ponad 20 stopni Celsjusza, wewnątrz obiektu utrzymana musi być temperatura na poziomie 5 stopni Celsjusza. Pozwalają na to specjalne urządzenia.

Wstęp na lodowisko (jedna tercja) od poniedziałku do piątku kosztuje 6 i 9 złotych (ulgowy i normalny). W sobotę i niedzielę jest drożej - bilet ulgowy to koszt 7 złotych, a normalny 11 złotych. Wypożyczenie łyżew kosztuje 5 złotych. Wykaz godzin, w których lodowisko jest dostępne dla poznaniaków znajdziesz TUTAJ.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro