Reklama
Reklama

Drugi Poznań Business Run za nami

fot. Michał Nadolski - archiwum epoznan.pl
fot. Michał Nadolski - archiwum epoznan.pl

W niedzielę na ulicach stolicy Wielkopolski rozegrano drugą edycję Poznań Business Run. Organizatorom udało się zebrać ponad 207 tysięcy złotych na cele charytatywne.

Impreza rozpoczęła i zakończyła się pod Centrum Kultury Zamek. Wzięło w niej udział 3000 osób, podzielonych na 600 zespołów. Całkowity dystans do pokonania wynosił 19 kilometrów na drużynę.

Najszybciej tę odległość przebył zespół PEPETA Nieruchomości - Nieruchomości w ruchu, uzyskują czas 56 minut i 57 sekund. Na podium uplasowały Klub Biegaczy Poznań (59:01) oraz Klub Biegaczy UE Poznań 2 (60:46). Na trasie nie zabrakło również przedstawicieli telewizji WTK, która wystawiła dwie ekipy. W Poznań Business Run wziął udział również m.in. Ryszard Grobelny i jego zastępcy.

W imprezie najważniejszy był jednak nie wynik sportowy, a pomoc potrzebującym. Pierwotnie beneficjentami biegu mieli być 26 letni Piotr Morawiec i starszy od niego o 8 lat Jakub Talarczyk. Funduszy udało się jednak zebrać na tyle dużo, że do tego grona dołączył również Miłosz Bronisz, który urodził się z zespołem wad wrodzonych układu kostnego, który polega na skróceniu kości długich rąk i nóg.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
17.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro