Reklama
Reklama

Bike Challenge: Łukasz Kisło najszybszy na 100 kilometrów

fot. Piotr Sagalara

W sobotę odbyła się pierwsza edycja Solid Logistics Škoda Poznań Bike Challenge. W zawodach wzięło udział ponad dwa tysiące zawodników.

Był to pierwszy, miejski wyścig rowerowy w kraju. Cieszył się on sporym zainteresowaniem uczestników, nie tylko z Poznania, ale z całej Polski.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Kolarze rywalizowali na trzech dystansach. Na najkrótszym, sześciokilometrowym, ścigali się najmłodsi uczestnicy.

Na dystansie 15 kilometrów w kategorii open najlepszy okazał się Karol Piekarski z Poznania, który wyprzedził Pawła Dwornika i Piotra Iwanickiego. Wśród kobiet triumfowała Magdalena Czajka (Poznań). Za nią uplasowały się Weronika Sroka i Emilia Pustelnik.

Na najbardziej wymagającej trasie kolarze mieli do pokonania 100 kilometrów. W kategorii open najszybszy był Łukasz Kisło z Leszna. Na podium stanęli również Paweł Rychlik i Dariusz Wojciechowski. Najlepsza wśród kobiet była Małgorzata Zeller, która na mecie zameldowała się jedynie za czterema mężczyznami. Wyprzedziła Magdalenę Hałajczak i Martę Balcerzak.

Szczegółowe wyniki, łącznie z podziałem na poszczególne kategorie wiekowe, dostępne są tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.53 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro