Reklama
Reklama

Bike Challenge: Łukasz Kisło najszybszy na 100 kilometrów

fot. Piotr Sagalara
fot. Piotr Sagalara

W sobotę odbyła się pierwsza edycja Solid Logistics Škoda Poznań Bike Challenge. W zawodach wzięło udział ponad dwa tysiące zawodników.

Był to pierwszy, miejski wyścig rowerowy w kraju. Cieszył się on sporym zainteresowaniem uczestników, nie tylko z Poznania, ale z całej Polski.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Kolarze rywalizowali na trzech dystansach. Na najkrótszym, sześciokilometrowym, ścigali się najmłodsi uczestnicy.

Na dystansie 15 kilometrów w kategorii open najlepszy okazał się Karol Piekarski z Poznania, który wyprzedził Pawła Dwornika i Piotra Iwanickiego. Wśród kobiet triumfowała Magdalena Czajka (Poznań). Za nią uplasowały się Weronika Sroka i Emilia Pustelnik.

Na najbardziej wymagającej trasie kolarze mieli do pokonania 100 kilometrów. W kategorii open najszybszy był Łukasz Kisło z Leszna. Na podium stanęli również Paweł Rychlik i Dariusz Wojciechowski. Najlepsza wśród kobiet była Małgorzata Zeller, która na mecie zameldowała się jedynie za czterema mężczyznami. Wyprzedziła Magdalenę Hałajczak i Martę Balcerzak.

Szczegółowe wyniki, łącznie z podziałem na poszczególne kategorie wiekowe, dostępne są tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
9.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro