Reklama

Trzecia edycja festiwalu LuxFest już w ostatni weekend września

Po raz kolejny odbędzie się w Poznaniu festiwal LuxFest, którego gospodarzem jest poznański zespół Luxtorpeda. Tegoroczna edycja imprezy potrwa dwa dni, a na scenie pojawi się kilkunastu wykonawców.

Pomysłodawcą imprezy jest Robert ‘Litza’ Friedrich, który związany jest z wieloma poznańskimi zespołami, a dziś najbardziej znany jest z gry w zespole Luxtorpeda - Wymyśliliśmy LuxFest po to, by nasi fani nie musieli zostawiać w domu dzieciaków na czas koncertów. Dajemy im możliwość wspólnej zabawy i rozwijania zainteresowań - mówi Robert ‘Litza’ Friedrich, pomysłodawca i szef LuxFestu.

Impreza odbywa się po raz trzeci w Poznaniu, ale jej edycja odbędzie się też w Krakowie, a w przyszłym roku festiwal zawita do Torunia. Poznański festiwal odbędzie się 27 i 28 września w Hali Arena, a głównymi gwiazdami będą z pewnością zespoły Luxtorpeda oraz Acid Drinkers. Warte odnotowania, że ten drugi zespół wystąpi w swoim pierwszym składzie z lat osiemdziesiątych.

Plan koncertów:

27 IX

13.00 - CT Tones

14.00 - Arka Noego

15.30 - zespół-laureat konkursu Nasze Miasto Gra!

16.45 - Dikanda

18.15 - Jarecki & BRK

19.40 - Pięć Dwa

21.00 - Luxtorpeda

28 IX

13.00 - zespół-laureat konkursu Nasze Miasto Gra!

14.15 - Fuzz

15.15 - Atom

16.30 - Natalia Niemen

17.45 - 2Tm2,3

19.15 - Jelonek

20.45 - Acid Drinkers

Poza koncertami tradycyjnym elementem imprezy są warsztaty dla najmłodszych - Dzieci grały na bum-bum rurkach, rzeźbiły figurki z modeliy i filcu, budowały i programowały roboty, uczyły się grania na instrumentach muzycznych, a przede wszystkim spędzały czas z rodzicami. W tym roku zatrudniamy 20 prowadzących warsztaty artystów i ponad stu wolontariuszy. Żadne dziecko nie będzie się nudzić - zapewniają odpowiedzialne za LuxArt Luiza Niedźwiedzka i Dobrochna Friedrich, żona Litzy.

Cały czas dostępne są jeszcze bilety na festiwal. Bilet na jeden dzień kosztuje 45 złotych, a dwudniowy karnet kosztuje 85 złotych. Wstęp dla dzieci do lat trzech jest darmowy, a za starsze dziecko trzeba zapłacić 20 złotych za dzień. Bilety można zakupić za pośrednictwem sieci TicektPro.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro