Reklama
Reklama

"Seksedukatorzy chcą nauki masturbacji": najpierw kontrowersyjny billboard, teraz pikieta

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

W połowie lipca pisaliśmy o kontrowersyjnym billboardzie, który pojawił się na budynku przy rondzie Śródka. Widać na nim dwóch nagich mężczyzn i hasło "Tacy chcą edukować twoje dzieci". Fundacja, która przygotowała reklamę, organizuje w środę pikietę w naszym mieście.

Billboard dużych rozmiarów, który pojawił się przy rondzie Śródka w wakacje, wywołał szeroką dyskusję nie tylko w Poznaniu, ale też w całym kraju. Widać na nim dwóch nagich mężczyzn z flagą w kolorach tęczy oraz hasła "Tacy chcą edukować twoje dzieci. Powstrzymaj ich!" oraz "31% lesbijek i 25% pederastów gwałci wychowywane dzieci".

Reklama miała informować poznaniaków o zmianach jakie mogą zajść w systemie edukacji. "Seksedukatorzy chcą: nauki masturbacji od przedszkola, uczenia 6-latków używania prezerwatyw i środków antykoncepcyjnych, promocji homozwiązków" - taka informacja pojawiła się na billboardzie, za którego przygotowaniem stała Fundacja Pro - Prawo do życia. To właśnie ta fundacja przygotowała projekt ustawy, który ma chronić dzieci przed nieodpowiednimi treściami.

W Poznaniu na billboardzie się nie skończyło. - Nasz projekt będzie czytany w parlamencie 11 września, przeto dzień wcześniej - 10 września - spotykamy się o godz. 18.30 pod poznańskim biurem Platformy Obywatelskiej na ul. Masztalarskiej 8. Będziemy rzecz jasna manifestować poparcie dla naszego projektu ustawy - wyjaśniają przedstawiciele fundacji.

W opisie pikiety czytamy: "Czy chcemy, by polskie przedszkolaki uczyły się o masturbacji i homoseksualizmie? Czy chcemy, by polscy uczniowie podstawówek uczyli się, iż rozwiązłość seksualna i aborcja są czymś pozytywnym? Czy chcemy, by polskie gimnazjalistki były instruowane w jaki sposób wymieniać seks na dobra materialne? Tak wyglądałoby wprowadzenie w Polsce Standardów Edukacji Seksualnej Światowej Organizacji Zdrowia. Już wkrótce właśnie tak mogą wyglądać w Polsce lekcje edukacji seksualnej".

Pikieta została zgłoszona urzędnikom. Organizatorzy ostrzegają, że w przypadku prób zakłócania wydarzenia "przez zwolenników seksualnego rozbudzania cudzych dzieci", będą oni stawiać stanowczy opór.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro