Reklama
Reklama

W sobotę pierwszy, miejski wyścig rowerowy w Polsce

fot. Solid Logistics  ŠKODA Poznań Bike Challenge
fot. Solid Logistics ŠKODA Poznań Bike Challenge

W sobotę, 13 września, na terenie Poznania odbędzie się Solid Logistics ŠKODA Poznań Bike Challenge, czyli pierwszy, miejski wyścig rowerowy w Polsce.

Uczestnicy rywalizować będą na trzech dystansach. Najmłodsi uczestnicy (6-14 lat) pokonają 6-kilometrową trasę wokół poznańskiej Malty. 15 kilometrów będą mieli do pokonania kolarze, którzy zdecydują się na trasę wyznaczoną po poznańskich ulicach.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA


Najbardziej wymagającym będzie dystans 100 kilometrów. Tutaj trasa początkowo pokrywa się z piętnastokilometrową pętlą miejską, a dalej zawodnicy pojadą przez Pobiedziska w kierunku Gniezna. W Lednogórze skręcą i dookoła jeziora pojadą w kierunku Kiszkowa, dalej trasa prowadzi przez Wronczyn, Tuczno i Wierzonkę. Meta na ulicy Baraniaka w Poznaniu. Do rywalizacji na tym dystansie zgłosiło się ponad 2100 osób, wśród nich zawodnicy z Niemiec, Szwecji, Chin i Tajwanu! Maksymalny czas na przejechanie 100

- Zawodnicy będą startowali do wyścigu ze specjalnych sektorów. Każdy uczestnik został przydzielony do określonej grupy w zależności od deklarowanego tempa jazdy i rodzaju roweru. Chodzi o to, by najszybsi zawodnicy pojechali przodem i nie byli blokowani przez pozostałych. To ważne przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Jazda w peletonie kolarskim różni się od przejażdżek rekreacyjnych. Jest duże tempo, ścisk i wysoka adrenalina - wyjaśnia Mateusz Klawiter, współorganizator zawodów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro