Dramat młodzieżówki, karny po faulu Kamińskiego

Fatalnie dla polskiej reprezentacji U-21 zakończyły się eliminacje do Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Biało-czerwoni, którzy byli dotychczasowym liderem swojej grupy, stracili szanse na awans w ostatnich minutach meczu z Grecją.

Kadra Marcina Dorny przegrała z Grekami 1:3. Pierwsi prowadzenie objęli gospodarze. Nikos Karelis wykorzystał zawahanie polskiej obrony, w tym Marcina Kamińskiego, dzięki czemu wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Polacy odpowiedzieli golem Kacpra Przybyłko.

W 87. minucie Giannis Gianniotas został sfaulowany przez Kamińskiego. Co do decyzji arbitra można mieć jednak poważne wątpliwości, dodatkowo wydaje się, że ewentualne przewinienie zostało popełnione jeszcze przed linią pola karnego. Nie zmienia to jednak faktu, że Grecy wyszli na prowadzenie 2:1, a kilka minut później przypieczętowali wygraną.

Awans z "polskiej" grupy uzyskali Szwedzi, którzy w środę, po bardzo emocjonującym spotkaniu, pokonali 4:3 reprezentację Turcji.