Reklama
Reklama

W niedzielę Poznań Business Run

fot. Poznań Business Run
fot. Poznań Business Run

W najbliższą niedzielę, 14 września, odbędzie się druga edycja Poznań Business Run. Start zaplanowano na 10:30.

Impreza rozpocznie i zakończy się pod Centrum Kultury Zamek, a trasa pro będzie przez centrum miasta. Bieg ma formę sztafety, a jego uczestnicy pomagają podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. W wydarzeniu weźmie udział aż 3000 osób, podzielonych na 600 zespołów. Całkowity dystans do pokonania to 19 kilometrów na drużynę.

Przez cały czas trwania imprezy, wszystkie dzieci będą mogły spędzać czas wspólnie z animatorami z Fundacji ARS. W programie między innymi malowanie twarzy, zabawy plastyczne i ruchowe oraz tematyczne warsztaty prowadzone przez animatorów.

Uczestnicy mogą wygrać, wartościowe nagrody, otrzymają również okolicznościowe medale. Najważniejsza w całej imprezie jest jednak pomoc potrzebującym. W tym roku beneficjentami biegu są 26 letni Piotr Morawiec i starszy od niego o 8 lat Jakub Talarczyk.

W czerwcu 2013 roku Piotr został potrącony przez pociąg towarowy. W wyniku wypadku stracił obie nogi. Od 2014 jest podopiecznym fundacji. Obecnie przechodzi rehabilitację, która ma pomóc mu w przyszłości poruszać się dzięki specjalnym protezom.

Jakub, w wyniku odmrożeń doznanych w grudniu 2010 roku, musiał zostać poddany amputacji nóg w obrębie podudzi. Obecnie porusza się dzięki protezom. Używa ich już jednak prawie 4 lata, przez co sprzęt jest na tyle zużyty, że wymaga wymiany.

Szczegółowe informacje na temat biegu oraz jego beneficjentów dostępne są na stronie internetowej wydarzenia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
22.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro