Reklama

W niedzielę Poznań Business Run

fot. Poznań Business Run
fot. Poznań Business Run

W najbliższą niedzielę, 14 września, odbędzie się druga edycja Poznań Business Run. Start zaplanowano na 10:30.

Impreza rozpocznie i zakończy się pod Centrum Kultury Zamek, a trasa pro będzie przez centrum miasta. Bieg ma formę sztafety, a jego uczestnicy pomagają podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. W wydarzeniu weźmie udział aż 3000 osób, podzielonych na 600 zespołów. Całkowity dystans do pokonania to 19 kilometrów na drużynę.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Przez cały czas trwania imprezy, wszystkie dzieci będą mogły spędzać czas wspólnie z animatorami z Fundacji ARS. W programie między innymi malowanie twarzy, zabawy plastyczne i ruchowe oraz tematyczne warsztaty prowadzone przez animatorów.

Uczestnicy mogą wygrać, wartościowe nagrody, otrzymają również okolicznościowe medale. Najważniejsza w całej imprezie jest jednak pomoc potrzebującym. W tym roku beneficjentami biegu są 26 letni Piotr Morawiec i starszy od niego o 8 lat Jakub Talarczyk.

W czerwcu 2013 roku Piotr został potrącony przez pociąg towarowy. W wyniku wypadku stracił obie nogi. Od 2014 jest podopiecznym fundacji. Obecnie przechodzi rehabilitację, która ma pomóc mu w przyszłości poruszać się dzięki specjalnym protezom.

Jakub, w wyniku odmrożeń doznanych w grudniu 2010 roku, musiał zostać poddany amputacji nóg w obrębie podudzi. Obecnie porusza się dzięki protezom. Używa ich już jednak prawie 4 lata, przez co sprzęt jest na tyle zużyty, że wymaga wymiany.

Szczegółowe informacje na temat biegu oraz jego beneficjentów dostępne są na stronie internetowej wydarzenia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro