Reklama
Reklama

Pierwsza debata prezydencka: bez Ryszarda Grobelnego

We wtorek wieczorem w klubie Meskalina odbędzie się pierwsza (podczas tej kampanii wyborczej) debata prezydencka. Wezmą w niej udział kandydaci PiS, PO, SLD oraz społeczników.

Kampania wyborcza zaczyna się rozkręcać. We wtorek w klubie Meskalina zmierzą się pierwszy raz kandydaci na stanowisko prezydenta naszego miasta. Debatę organizuje Społeczny Klub Wyborczy, w skład którego wchodzą Klubokawiarnia Meskalina, stowarzyszenia Prawo do Miasta, Inwestycje dla Poznania, Ulepsz Poznań i Przystanek Folwarczna.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA


- Możemy już oficjalnie potwierdzić, w dzisiejszej debacie wezmą udział: Tadeusz Dziuba (PiS), Jacek Jaśkowiak (PO), Tomasz Lewandowski (SLD), Anna Wachowska-Kucharska (KWW Anny Wachowskiej-Kucharskiej - SIW Poznaniacy) oraz Maciej Wudarski (Koalicja Prawo do Miasta) - wymienia stowarzyszenie Ulepsz Poznań. - Pan prezydent Ryszard Grobelny niestety odmówił udziału ze względu na inne służbowe obowiązki. Zygmunt Kopacz jest natomiast poza Poznaniem - dodaje.

Społeczny Klub Wyborczy zapowiada, że chce sprawdzać jakie pomysły na rozwój miasta mają kandydaci na prezydenta oraz miejskich radnych. Debaty mają się odbywać co dwa tygodnie. - Postawimy kluczowe pytania: w jakiej sytuacji znajduje się Poznań, jakie stoją przed nim wyzwania oraz jakie w konsekwencji plany i strategie działania powinna podjąć nowowybrana władza publiczna dla rozwoju miasta i pomyślności jego mieszkańców - zapowiadają organizatorzy spotkania.

Debata odbędzie się we wtorek o godzinie 19.00 w Meskalinie. Poprowadzi ją Agnieszka Gulczyńska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro