Reklama

Stare Miasto: będą nowe kamery monitoringu

Jeszcze w tym roku na Starym Mieście w dwóch lokalizacjach pojawią się nowe kamery miejskiego monitoringu. Mają pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo w okolicy Urzędu Wojewódzkiego oraz wejścia do Parku Chopina.

Pod koniec czerwca pisaliśmy o młodym mężczyźnie, który w godzinach popołudniowych załatwił swoją potrzebę fizjologiczną na ścianę poznańskiego Urzędu Miasta. Przebywał wówczas ze znajomymi w Parku Chopina. W pewnym momencie odszedł od grupy i oddał mocz na ścianę. Zdjęcie z tego zajścia pojawiło się na facebookowym profilu Rady Osiedla Stare Miasto.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Już wtedy Paweł Sztando, radny osiedlowy ze Starego Miasta wyjaśniał, że służby coraz częściej interweniują w pobliżu Parku Chopina lub w samym parku. - Dodatkowo ma się pojawić monitoring przy wejściach do parku, dzięki czemu będzie można jeszcze sprawniej interweniować. To jeden z najładniejszych parków w Poznaniu, odpoczywa tu wiele osób z dziećmi. Warto więc dbać, by było tu czysto i bezpiecznie - mówił w rozmowie z epoznan.pl.

Dziś już wiadomo, że rzeczywiście przy wejściu do parku pojawi się nowa kamera miejskiego monitoringu. Jeszcze w tym roku. - Pojawi się w rejonie ulic Podgórnej, Zielonej i Parku Chopina - wyjaśnia Sztando. - Ma na celu większą ochronę porządku w Parku Chopina i ma służyć identyfikacji osób wchodzących i wychodzących z parku - dodaje.

Druga kamera zostanie zamontowana w pobliżu Urzędu Wojewódzkiego w rejonie ulic Niepodległości, Kowalczyka i Libelta. - Taka lokalizacja została zasugerowana przez policję w celu utrzymania porządku przed Urzędem Wojewódzkim, szczególnie w czasie trwania zgromadzeń - zaznacza.

W przyszłym roku osiedlowi radni ze Starego Miasta przeznaczą 20 tysięcy złotych na kolejną rozbudowę systemu monitoringu. Mieszkańcy chcą, by dwie nowe kamery powstały w rejonie Strzelecka/Rybaki oraz na ul. Świętego Wojciecha.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro