Reklama
Reklama

Adam Nowicki z Gostynia mistrzem Polski w półmaratonie

fot. Łukasz Panfil

W niedzielę rozegrany został 24. Półmaratonu PHILIPS Piła, będący równocześnie mistrzostwami kraju na tym dystansie.

Najszybciej wyznaczoną trasę (21,097km) pokonał Daniel Muindi Muteti z Kenii (1:02:11), ustanawiając tym samym nowy rekord imprezy. Na dalszych stopniach podium stanęli jego rodacy - John Mutai (1:04:34) i John Tanui (1;04:57).

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

W mistrzostwach kraju najlepszy okazał się Adam Nowicki z Gostynia (1:06:17). Medale zdobyli również Paweł Ochal (1:06:56) oraz Wojciech Kopeć (1:07:59). Wśród kobiet triumfowała Svitlana Stanko z Ukrainy. Za nią uplasowała się Sylwia Ejdys-Tomaszewska, która została nową mistrzynią Polski. Podium krajowego czempionatu uzupełniły Iza Trzaskalska i Aleksandra Lisowska. - Rekord trasy potwierdza opinię o bardzo szybkim półmaratonie w Pile. Szkoda, że było tak gorąco, bo była szansa na jeszcze lepsze wyniki i więcej rekordów. Dla mnie osobiście odkryciem tych zawodów była Sylwia Ejdys-Tomaszewska - powiedział Jerzy Skucha, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

- Uważam, że zwycięstwo Adama Nowickiego nie było niespodzianką. Widziałem, że był bardzo mocny w ostatnio rozegranym biegu na 10km. Już przystępując do zawodów wiedziałem, że dzisiaj nie było warunków do szybkiego biegania. Mocno świecące słońce skutecznie pozbawiało sił. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że z trasy zeszło kilku zawodników z czołówki jak Artur Kern czy Radosław Kłeczek. Podczas biegu realizowałem swój plan i sukcesywnie przesuwałem się w klasyfikacji. Myślę, że gdyby bieg był jeszcze o 5km dłuższy to miałbym szansę powalczyć z Adamem o zwycięstwo - powiedział po biegu Paweł Ochal, wicemistrz Polski w półmaratonie.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gdzie ta wiosna? Od deszczu odpoczniemy dopiero w niedzielę
12℃
3℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro