Reklama
Reklama

Wielki festyn lotniczy w 31 BLT w Krzesinach zamknięty dla poznaniaków

fot. 31 Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny
fot. 31 Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny

Już w sobotę na terenie 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny odbędą się obchody 60-lecia Polskich Skrzydeł na Krzesinach oraz dorocznego święta 2. SLT i 31. BLT. Poznaniacy nie będą mogli wejść na teren jednostek, gdyż wejściówki trafiły do kadry i pracowników wojska wraz z rodzinami oraz zaproszonych gości.

W sobotę w godzinach od 9.30 do 17.00 na terenie 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny odbywać się będą obchody 60-lecia Polskich Skrzydeł na Krzesinach oraz dorocznego święta 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego i 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego. W planie uroczystości m.in.: msza święta, uroczysty apel, pokazy skoków spadochronowych, pokazy lotnicze, wystawy statyczna sprzętu wojskowego i wystawa statyczna historycznych i współczesnych statków powietrznych.

Główną atrakcją będą pokazy: F-16, Mig-29, śmigłowca PZL SW-4, zespołu akrobacyjnego "Żelazny" oraz zespołu akrobacyjnego SP "Biało-czerwone Iskry", dynamiczne akcje gaszenia pożaru samolotem Dromader i An-2. Niestety poznaniacy nie będą mogli wejść na teren jednostki, gdyż uroczystości te są planowane dla kadry i pracowników wojska wraz z rodzinami oraz zaproszonych gości i instytucji. Osoby nieposiadające zaproszenia nie będę mogły wejść na teren jednostki na pokazy. Wojsko zamknięcie imprezy dla "wybranych gości" argumentuje brakiem możliwości przyjęcia kilkudziesięciu tysięcy gości.

W związku z obchodami mogą wystąpić znaczne utrudnienia w ruchu drogowym nie tylko na osiedlu Głuszyna oraz miejscowości przyległych do bazy, a także w newralgicznych miejscach Poznania. ZTM informujemy, że wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu transportu publicznego na linii nr 58, uruchomiona będzie także linia nr 158.

- Od godziny 8.00 do odwołania (przez około 4 godziny - red.) autobusy linii nr 58 będą kończyły swoje trasy na przystanku Głuszyna Kościół, częstotliwość ich kursowania pozostanie bez zmian. Uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 158 na trasie Głuszyna - Piotrowo w systemie jazdy ciągłej. Godziny odjazdu dla wybranych kursów będą zsynchronizowane z rozkładem dla linii nr 58. Zmiany wynikają z obchodów 60-lecia Polskich Skrzydeł na terenie 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny -
informuje rzecznik prasowy ZTM, Bartosz Trzebiatowski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
9.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro