Reklama
Reklama

Park Dinozaurów powstanie w Strzeszynku

fot. zatorland / obiezyswiat.org
fot. zatorland / obiezyswiat.org

Spółka Pangea Investment wygrała przetarg na zarządzanie niezagospodarowaną dotąd częścią terenu nad Jeziorem Strzeszyńskim i otworzy tam do 2016 roku ścieżkę edukacyjną z modelami dinozaurów oraz innych form życia z przeszłości.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji podpisały w czwartek z dzierżawcą umowę, na mocy której teren byłego Campingu Strzeszynek zostanie wzbogacony i uatrakcyjniony. Nowy dzierżawca, którym została spółka Pangea Investment planuje uruchomić w tym miejscu Plenerowe Muzeum Ziemi "Pangea". Obiekt ma być otwarty na wiosnę 2016 roku, a w ramach inwestycji zmodernizowana zostanie również istniejąca nad jeziorem infrastruktura domków letniskowych.

Jednak najważniejszą atrakcję będą stanowić umieszczone na ścieżce edukacyjnej pełnowymiarowe modele przeróżnych zwierząt, które kiedyś chodziły po naszej planecie. Każdy eksponat zostanie opatrzony tablicą informacyjną. - Oferujemy miejsce wyposażone w plenerową ścieżkę edukacyjną z modelami dinozaurów i innych form życia z przeszłości ziemi w skali 1:1, muzeum, plac zabaw, kino 5D, stanowiska interaktywne i obiekty edukacyjno-warsztatowe. Nasza oferta ma na celu uzupełnienie i wzbogacenie oferty turystycznej Poznania - podkreśla Piotr Lange z Pangea Investment.

Dzierżawca nie zapomina także o seniorach i osobach niepełnosprawnych a dla osób niewidomych i niedowidzących planuje się przygotowanie eksponatów, które będzie można dotykać. Zwiedzanie ułatwią tzw. audio-guidy i napisy w języku Brail’a.

- Inwestycja idealnie wpisuje się w przeznaczenie Strzeszynka, jako miejsca rozrywki i odpoczynku dla każdego. Dla nas szczególnie ważne jest to, aby nowe zagospodarowanie terenu sprzyjało spędzaniu czasu przez całe rodziny -
mówi dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, Zbigniew Madoński.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro