Reklama
Reklama

Ryszard Grobelny chce podbić Wielkopolskę

Komitet Wyborczy Wyborców Ryszarda Grobelnego Teraz Wielkopolska został już oficjalnie zarejestrowany, a tym samym pewne jest, że prezydent Poznania i jego ludzie będą walczyć o mandaty do sejmiku województwa. Na liście mają się znaleźć m.in. Ryszard Grobelny, Jarosław Pucek i Mirosław Kruszyński.

Jesienią czekają nas wybory samorządowe. Ryszard Grobelny już kilka tygodni temu ogłosił, że będzie walczył o kolejną kadencję na stanowisku prezydenta Poznania. Dziś pewne jest, że wraz ze swoimi ludźmi będzie się starać o zdobycie jak największej liczby mandatów w sejmiku województwa.

- Będziemy wystawiać swoich kandydatów w wyborach na prezydenta Poznania, do Rady Miasta Poznania oraz do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego - wyjaśnia Norbert Napieraj, szef sztabu wyborczego KWW Ryszarda Grobelnego Teraz Wielkopolska. - W przypadku kandydata na prezydenta Poznania niespodzianki nie będzie - żartuje.

Do Rady Miasta z komitetu Teraz Wielkopolska startować będą m.in. radni Poznańskiego Ruchu Obywatelskiego. - Wszystkich ośmiu radnych klubu wyraziło chęć kandydowania z komitetu Ryszarda Grobelnego. Dodatkowo pojawią się nowi kandydaci. Będą to nowe twarze - młode, ale też te bardzo doświadczone, które wcześniej nie musiały być związane z polityką - zdradza.

W przypadku kandydatów do sejmiku, pojawiają się głosy, że kandydować z listy Ryszarda Grobelnego będą m.in. sam prezydent Poznania, prezes ZKZL Jarosław Pucek, wiceprezydent Poznania Mirosław Kruszyński oraz były poseł PO Dariusz Lipiński. - Te nazwiska już się pojawiają i nie będę tego dementował - zaznacza Napieraj. - Listę nazwisk z jedynek we wszystkich okręgach podamy być może jeszcze w tym tygodniu. Pełna lista nazwisk kandydatów powinna być gotowa maksymalnie w ciągu dwóch tygodni - dodaje.

Jeśli Ryszard Grobelny zostanie prezydentem Poznania, a dodatkowo zdobędzie mandat w sejmiku województwa, z mandatu zrezygnuje. - Prawo nie pozwala na to, by pełnić dwie takie funkcje równocześnie - wyjaśnia.

Napieraj podkreśla, że we wszystkich wielkopolskich okręgach komitet wystawi kandydatów tylko z danego okręgu. - Jeśli nasza konkurencja myśli, że będziemy chcieli we wszystkich okręgach wystawiać na listach poznaniaków, jest w błędzie. Naszym minimum jest zdobycie 1 mandatu w każdym okręgu (okręgów jest 6 - przyp.red.), ale oczywiście apetyt mamy znacznie większy - kończy.

Media już spekulują na temat tego, kto może się znaleźć na listach wyborczych komitetu Ryszarda Grobelnego do sejmiku. Głos Wielkopolski wymienia m.in. Joannę Janowicz-Strzyżewską (była rzeczniczka strefy kibica w Poznaniu na EURO 2012 i POSiR), Rafała Marka (wiceburmistrz Lubonia), Grzegorza Piechowiaka (były poseł AWS) i Stanisława Krakowskiego (wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego).

Czy Wielkopolanie zagłosują na kandydatów do sejmiku z listy stworzonej przez prezydenta Poznania?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
13.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro