Reklama
Reklama

"Dziwny zapach" na Junikowie: 3 osoby w szpitalu, 150 ewakuowano

fot. Rafał

Przed godziną 11.00 strażacy otrzymali zgłoszenie o "dziwnym" zapachu wyczuwalnym w okolicach ulicy Żmigrodzkiej na Junikowie. Na miejscu są cztery zastępy strażaków. Pomocy medycznej trzeba było udzielić trzem osobom, które źle się poczuły. Ewakuowano 150 osób z hotelu znajdującego się przy ulicy.

O zdarzeniu na ulicy Żmigrodzkiej poinformował nas czytelnik. - Od kilku godzin na Junikowie ul. Żmigrodzka i okolice czuć bardzo mocno gaz. Strażacy szukają źródła, ale niestety nie mogą go ustalić. Kilku osobom jest już udzielana pomoc ratowników medycznych - napisał do nas Rafał.

Strażacy potwierdzają, że przed godziną 11.00 otrzymali informację o niepokojącym zapachu wyczuwalnym na ulicy Żmigrodzkiej. - Znajduje się tam hotel połączony z biurami. Ewakuowaliśmy z budynku około 150 osób - mówi Michał Kucierski, rzecznik poznańskich strażaków. - Trzy osoby trafiły do szpitala, źle się poczuły - dodaje.

Na miejscu działają cztery zastępy strażaków, w tym specjalistyczna grupa chemiczna. - Na miejscu są strażacy, mają sprzęt. W tej chwili nie wiemy jeszcze co jest źródłem tego zapachu. Ustalamy to - kończy Kucierski.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro