Reklama
Reklama

Utrudnienia w Skórzewie dłużej. Trwa remont ul. Poznańskiej

Na początku czerwca rozpoczął się remont ulicy Poznańskiej w Skórzewie. Początkowo zakładano, że utrudnienia w ruchu potrwają do końca wakacji, ale wykonawca inwestycji wydłużył obowiązywanie aktualnej organizacji ruchu o miesiąc.

W czerwcu na ulicy Poznańskiej w Skórzewie rozpoczęły się prace remontowe. Inwestycję nadzoruje Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu, a wykonawcą jest firma Colas. Ze względu na roboty, na odcinku pomiędzy ulicami Malwową i Batorowską obowiązuje ruch jednokierunkowy (od strony Poznania do Dopiewa). Utrudnienia dają się we znaki mieszkańcom.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA


- Od 1 września ul. Poznańska w Skórzewie miała być dwukierunkowa, ale nie jest. Kiedy ulica będzie przejezdna w obydwu kierunkach - pyta nasz czytelnik, Michał. Okazuje się, że rzeczywiście początkowo planowano, by ruch jednokierunkowy był tutaj utrzymany do końca sierpnia. - Wykonawca prac zgłosił jednak konieczność utrzymania aktualnie obowiązującej organizacji ruchu do końca września. Tłumaczy to dużą liczbą kolizji z instalacją podziemną - wyjaśnia Katarzyna Wozińska-Gracz, rzecznik Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu.

Mieszkańcy muszą się więc uzbroić w cierpliwość. Auta udające się od strony Dopiewa w kierunku Poznania mogą jechać drogą S11 i drogą wojewódzką 307 (w kierunku Poznania) lub ul. Skórzewską (w kierunku ronda przy ul. Malwowej). - Ruch lokalny w Skórzewie, przede wszystkim dla pojazdów wyjeżdżających lub wjeżdżających do samego Skórzewa, poprowadzony został ulicami: Rzemieślniczą i Spółdzielczą do ulicy Kolejowej jako niezbędny do skierowania pojazdów w stronę Plewisk lub dalej do Poznania. Objazd poprzez ulice: Rzemieślniczą i Spółdzielczą zapewnia również możliwość przejazdu z kierunku ul. Batorowskiej do ul. Kolejowej - informuje Zarząd Dróg Powiatowych.

- Maksymalnie dopingujemy wykonawcę prac, by jak najszybciej ukończył prace na ulicy Poznańskiej. Wiemy, że utrudnienia występują i tym bardziej apelujemy do mieszkańców o ostrożność i zwracanie uwagi na aktualnie obowiązujące oznakowanie - dodaje Wozińska-Gracz.

Mieszkańcy nie tylko chcą wiedzieć kiedy będą mogli pojechać po remontowanym odcinku ul. Poznańskiej w dwóch kierunkach. Skarżą się także na niebezpieczne tymczasowe przejście dla pieszych na terenie budowy. W pobliżu znajduje się szkoła, do której muszą się dostać uczniowie. - Piesi mogą się poruszać chodnikami, wzdłuż których są zamontowane bariery ochronne. Znajdują się one od strony ulicy Kolejowej oraz kościoła. Natomiast od strony ronda Malwowa znajduje się tymczasowe przejście dla pieszych, na którym na pewno trzeba uważać i o to apelujemy. Dostaliśmy zapewnienie od gminy, że jest tam pan, który przeprowadza uczniów przez ulicę zapewniając im bezpieczeństwo. Jeśli okaże się, że potrzebna będzie dodatkowa osoba zapewniająca bezpieczne dotarcie uczniów do szkoły, będziemy w tej sprawie rozmawiać z gminą - kończy.

Zgodnie z planem remont ulicy Poznańskiej ma się zakończyć w połowie października. Po przywróceniu tu ruchu dwukierunkowego (do końca września) prowadzone będą jeszcze prace wykończeniowe "pod ruchem".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
15.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro