Reklama
Reklama

Prezydent Grobelny nie będzie oblewał się zimną wodą

Ryszard Grobelny był koleją osobą wytypowaną w ramach akcji Ice Bucket Challenge do oblania się zimną wodą. "Nie będę oblewał się wodą, bo i tak nie jestem w stanie poczuć tego, co czują chorzy na stwardnienie zanikowe boczne" - mówi. Wspomoże akcję finansowo.

Dla jednych osób to tylko zabawa. Polega na wzajemnym nominowaniu się wśród znajomych, kto następny obleje się lodowata wodą. Jednak cel akcji Ice Bucket Challenge jest zupełnie inny. Ma zwrócić uwagę na problem oraz nieść pomoc osobom chorym na stwardnienie zanikowe boczne. To choroba nieuleczalna prowadząca do stopniowego niedowładu mięśni.

Do akcji pomagającej amerykańskiej organizacji, która wspiera osoby chore na stwardnienie zanikowe boczne nominowany został prezydent Poznania Ryszard Grobelny. To wiadro nie jest przypadkowe. Również nie chciałbym żeby moja pomoc była przypadkowa, dlatego nie będę oblewał się wodą, bo i tak nie jestem w stanie poczuć tego, co czują chorzy na stwardnienie zanikowe boczne. Po prostu wspomogę Dignitas Dolentium kwotą finansową - mówi Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Wszyscy powinniśmy być wrażliwi na cudze cierpienie. Skoro nie możemy sami tego poczuć to, chociaż pomóżmy innym godnie żyć - dodaje.

Prezydenta Poznania nominował prorektor UAM, profesor Zbigniew Pilarczyk.

Zobacz video.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
8.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro