Reklama
Reklama

Weekend na drogach: 102 pijanych kierowców, 3 ofiary śmiertelne

fot. KWP Poznań
fot. KWP Poznań

Ostatni weekend wakacji był na wielkopolskich drogach spokojniejszy niż przed rokiem, jednak nie obyło się bez wypadków śmiertelnych.

Służbę w dniach 30-31 sierpnia pełniło w naszym województwie 647 funkcjonariuszy. Większa liczba policjantów na drogach była oczywiście związana z zakończeniem wakacji. Stróże prawa szczególną uwagę zwracali m.in. na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Wzmożona czujność dotyczyła również osób siadających "za kółkiem" po spożyciu alkoholu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W sumie policjanci zatrzymali 102 pijanych kierowców. Polacy wciąż bardzo często, pomimo różnych kampanii edukacyjnych i konsekwencji prawnych, jeżdżą "na podwójnym gazie", narażając nie tylko siebie, ale przede wszystkim innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze odnotowali 14 zderzeń i 164 kolizje drogowe. Pochłonęły one w sumie 3 ofiary śmiertelne, a 20 osób zostało rannych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
63.62 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro