Reklama
Reklama

Kolejne zawody wspinaczkowe "Moc i siła" za nami

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Zwycięstwem Magdaleny Wielentejczyk i Jakuba Wójkowskiego zakończyła się kolejna edycja zawodów wspinaczkowych "Moc i siła", które odbyły się na nowo powstałej ścianie Blok Haus w Poznaniu.

Czwarte już w tym roku zawody z cyklu "Moc i siła" przyciągnęły ponad 70 osób, a w eliminacjach do pokonania było 18 boulderów. Następnie pięć najlepszych kobiet oraz mężczyzn awansowało do finału, w którym czekały na nich specjalnie przygotowane problemy. Na ich rozwiązanie finaliści mieli 5 minut. Rywalizację kobiet wygrała Magdalena Wielentejczyk, drugie miejsce zajęła Ania Brodaczewska, a trzecie Iza Juszczak. Natomiast wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Jakub Wójkowski, drugi był Nicolas Ecoffet, a trzeci Karol Porwoł. Zawody odbyły się dzięki wsparciu Sklepu Górskiego Taternik, który był głównym sponsorem. Wiadomo już, że na początku października Blok Haus odbędzie się kolejna edycja zawodów "Moc i siła".

Przypomnijmy, że Blok Haus to największa i najnowocześniejsza bulderownia w Polsce. Znajduje się przy ul. Św. Michała, a występują tutaj wszelkie możliwe campusy, systemy ścianką MOONa, 500 baldów. Wszystko na około 1000 m2 paneli wspinaczkowych. Ponadto w obiekcie zamontowano największy w Polsce materac do bulderingu o powierzchni blisko 400 m2.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna noc. Jest ostrzeżenie meteo!
12℃
6℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
13.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro