Reklama

Osiedlowy festyn za 60000 złotych?

Jutro na poznańskich Ratajach odbędzie się osiedlowy festyn, którego główną gwiazdą będzie raper Mezo. Kontrowersje budzą koszty imprezy, rada osiedla przeznaczyła na organizację festynu 60000 złotych.

Festyn "Pożegnanie lata" organizowany jest przez Radę Osiedla Rataje. W programie imprezy zaplanowano liczne warsztaty, konkursy, zajęcia sportowe, a największą atrakcją ma być koncert rapera Mezo. Duże kontrowersje budzi jednak koszt imprezy. Rada Osiedla Rataje zarezerwowała w swoim budżecie 80000 złotych na imprezę, a ostatecznie koszt imprezy zamknie się w 60000 złotych. Przewodniczący Rady Osiedla nie chce sprawy komentować, potwierdza jedynie, że faktycznie takie pieniądze zostaną wydane - Rada Osiedla Rataje przyjęła w ubiegłym roku budżet i przeznaczyła 80000pln na organizację festynu osiedlowego. W drodze przetargu wyłoniono firmę, która zorganizuje imprezę za 60000pln. Natomiast ja tego nie oceniam, ocenią to wyborcy - mówi Adam Pawlik.
Tak wysokimi kosztami zdziwiona jest Halina Owsianna - W życiu nie przeznaczyłabym takiej kwoty na festyn osiedlowy. Nasz budżet to około 250000 złotych i nas nie stać na takie wydatki. Za 60000 złotych mogę wyremontować chodnik lub ulicę - mówi przewodnicząca Rady Osiedla Stare Winogrady i dodaje - My festyny organizujemy we współpracy ze szkołami, szukamy sponsorów, na jeden z festynów scenę wypożyczyliśmy z Areny za symboliczną złotówkę, a pokryć musieliśmy tylko koszty transportu. Zwykle koszt osiedlowego festynu zamyka się w kwocie od 4000 do 6000 złotych.
Nieco bardziej powściągliwy w ocenie jest Szymon Szynkowski vel Sęk - Ta kwota jest zaskakująca wysoka. Ja też wiele lat temu byłem osiedlowym radnym, organizowaliśmy festyny i to pochłaniało kwotę maksymalnie kilku tysięcy złotych. Choć jeśli ma to być impreza, na której ma bawić się dużo ludzi, to może warto? - zastanawia się radny miejski z Prawa i Sprawiedliwości.
Ratajski festyn odbędzie się w sobotę na polanie pomiędzy Szkołą Podstawową nr 20 a Liceum Ogólnokształcącym numer X. Impreza rozpocznie się o godzinie 13 i potrwa do 21.

Czy organizacja festynu osiedlowego za 60 tys. zł budzi Twoje wątpliwości?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro