Reklama
Reklama

Już wkrótce powstanie park w Starym Korycie Warty

fot. Pracownia 1050

O planach rewitalizacji Starego Koryta Warty mówi się od wielu lat. Dzięki inicjatywie Rady Osiedla Stare Miasto teren zostanie zamieniony w park.

Intensyfikacja prac nad rewitalizacją Starego Koryta Warty nastąpiła w ubiegłym roku. W kwietniu odbyły się warsztaty, których celem było przygotowanie koncepcji zmian, a w listopadzie zaprezentowano wizualizacje parku, który mógłby powstać w Starym Korycie Warty. Udało się też pozyskać pieniędze na realizację pierwszego etapu prac - Nowy park w Starym Korycie to inicjatywa Rady Osiedla Stare Miasto, która w 2013 roku zdobyła grant osiedlowy na I etap prac. Działania Rady Osiedla wsparły Inwestycje Wielkopolski, które przekazały darowiznę w wysokości 170 000 zł oraz wykonały projekt budowlany - autorem jest pracownia 1050. Radni miejscy w budżecie na 2014 rok przekazali na ten cel dodatkowy milion złotych - mówi Jan Zujewicz z Rady Osiedla Stare Miasto.

Po wielu miesiącach prac Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg, w którym wyłoniony zostanie wykonawca - Zdaję sobie sprawę, że poznaniacy spodziewali się szybszego postępu działań. Liczba formalności, która musiała być załatwiona w procesie projektowanym była jednak bardzo duża. To sprawiło, że termin ogłoszenia przetargu mocno się opóźnił. Mogę zagwarantować, że cały zespół, który pracuje nad tym zadaniem, robi co może, żeby finał działań nastąpił jak najszybciej - wyjaśnia Zujewicz.

W ramach pierwszego etapu prac wykonane zostaną dwie ścieżki piesze wzdłuż brzegów Warty, a jeśli wystarczy pieniędzy to pojawi się oświetlenie terenu - Dużym kosztem mogą okazać się prace ziemne, czyli modulacja terenu, co jest niezbędne, aby spacerowicze na Starym Korycie Warty czuli się komfortowo - mówi Zujewicz i dodaje - Teren od ponad 50 lat leżał odłogiem. Chcemy, żeby stał się komfortowo urządzonym miejscem, w którym każdy poznaniak będzie czuł się dobrze. Łączny koszt prac nie powinien przekroczyć 1,5mln złotych.Oferty w przetargu można składać do 9 września, a pierwsze prace mogą rozpocząć się pod koniec września.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
11.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro