Reklama

Jacht przewrócił się na Jeziorze Grzymisławskim

fot. Michał Ratajczyk / isrem.pl
fot. Michał Ratajczyk / isrem.pl

Podmuch wiatru przewrócił w środowe popołudnie jacht na Jeziorze Grzymisławskim. Dwóch mężczyzn wpadło do wody. Jeden z nich dopłynął do brzegu, a drugiego uratowali strażacy wspierani przez świadków zdarzenia.

O wypadku na Jeziorze Grzymisławskim, jako pierwszy poinformował portal isrem.pl. W środowe popołudnie na środku jeziora pomiędzy miejscowościami Gawrony a Międzychód silny podmuch wiatru przewrócił jacht. Jeden z nich dopłynął do brzegu o własnych siłach, a drugiemu na pomoc ruszył mężczyzna będący ratownikiem i jednocześnie zaalarmowano straż pożarną.

Ratownik dopłynął do żeglarza i pomógł mu utrzymać się na powierzchni trzymając się kadłuba. Po kilkudziesięciu minutach obu z jeziora wyciągnęli strażacy. Starszy mężczyzna, który żeglował jachtem karetką pogotowia trafił do szpitala. Później strażacy razem z członkami śremskiego klubu żeglarskiego Odlewnik doholowali jacht do brzegu i postawili go.

Cała akcja trwała ponad dwie godziny. Udział w niej wzięły zastępy straży pożarnej ze Śremu i Pyszącej, karetka pogotowia, policja oraz żeglarze klubu Odlewnik.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro