Reklama
Reklama

Ogrody: powstaje wielofunkcyjne boisko

fot. Tomasz Woźniak

Rada Osiedla Ogrody wraz z Zespołem Szkół Elektrycznych nr 1 modernizuje boisko od strony ulicy Dąbrowskiego, które ma być otwarte dla wszystkich poznaniaków. Inwestycja ma być zakończona w tym roku.

Mieszkańcy poznańskich Ogrodów aktualnie korzystają głównie z boisk na terenie Ogrodu Jordanowskiego Nr 2 przy ul. Bukowskiej, gdyż boiska przy Szkole Podstawowej nr 70 i IV Liceum Ogólnokształcącym nie zawsze są dla nich dostępne. Rada Osiedla Ogrody, aby zwiększyć ilość miejsc do rekreacji już w 2013 roku porozumiała się z Zespołem Szkół Elektrycznych nr 1 i wspólnie postanowiły zmodernizować boiska od strony ulicy Dąbrowskiego. Pisaliśmy o tym, jako pierwsi.

Pod koniec 2013 roku Rada Osiedla Ogrody wraz z ZSE nr 1 wywalczyły w Urzędzie Miasta Poznania grant na zrealizowanie tej inwestycje, a prace są właśnie prowadzone na terenie przylegającym do szkoły od ulicy Dąbrowskiego. - Inwestycja jest realizowana ze środków Rady Osiedla i jest to blisko 21 tys. zł z naszego budżetu plus grant, który opiewa na 200 tys. zł. Boisko będzie otwarte również dla mieszkańców dzielnicy i będzie miało bezpośrednie wejście od ul. Dąbrowskiego. Mamy nadzieję, że boisko będzie się cieszyć taką popularnością jak nowy plac zabaw stworzony przez Radę Osiedla przy ul. Paszty - mówi w rozmowie z epoznan.pl Anna Wilczewska z Rady Osiedla Ogrody.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Ogrody zyskały nowy plac zabaw i strefę rekreacyjną przy ul. Paszty oraz nowy chodnik na odcinku ul. Bukowska wzdłuż szpitala w kierunku skrzyżowania ul. Szpitalnej z ul. Szamarzewskiego. Inwestycje były realizowane ze środków Rady Osiedla Ogrody oraz pozyskanych przez dzielnicowych radnych grantów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
13.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro