Reklama
Reklama

Bałagan na Moście Teatralnym

fot. Tomasz Szwajkowski

Zaskoczenie, nerwy i pośpiech - tak dla wielu poznaniaków wyglądał początek tygodnia. Powód? Rozpoczęcie remontu na Moście Teatralnym i zmiany na 16 liniach tramwajowych oraz 9 autobusowych.

W poniedziałek rano Most Teatralny i skrzyżowanie zostało zamknięte. Zniknęły autobusy i tramwaje, a o 7 pojawili się drogowcy i zdenerwowani pasażerowie. - Jestem sfrustrowana, gdyż musiałam iść pieszo na ul. Fredy. Nie wiedziałam o żadnej informacji o zmianach od ZTM - mówi poznanianka, którą spotkaliśmy na Moście Teatralnym.

Trasy zmieniło 14 linii tramwajowych (2, 4, 5, 8, 9, 10, 11, 13, 15 i 16, linii nocnej 201 oraz linii turystycznej 0) i 9 autobusowych w tym linie nocne. Pojawiły się za to dwie nowe linie zastępcze - T9 i T10. Więcej pisaliśmy o tych zmianach tutaj (wystarczy kliknąć). - Linia zastępcę T9 będzie kursowała, co 6-7 minut, a linia T10, co 10 minut, aby komunikacja sprawnie przebiegała - mówi rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego, Bartosz Trzebiatowski.

Mieszkańców zmiany bardzo zaskoczyły. Twierdzą, że informacji o remoncie było zbyt mało. - Zdziwiłam się rano, ale przeszłam ten odcinek spacerkiem - mówi poznanianka. Dlatego na miejscu każdy próbował się odnaleźć jak tylko potrafił. Emocji, więc nie brakowało, a o zmianach w kursowaniu linii informował pasażerów Nadzór Ruchu MPK.

Ostatni raz prace remontowe w tym miejscu były prowadzone rok temu. Drogowcy tłumaczą, że nie wszystkie prace udało się wówczas wykonać. Dlatego teraz muszą dokończyć remont. Robotnicy zajmą się m.in. szynami, które zaleją specjalną masą bitumiczną. Elastyczny materiał usztywni tory i zapobiegnie wnikaniu wody.

Rano na skrzyżowaniu pojawili się policjanci, którzy kierowali ruchem. Jak mówili ich zadanie polegało głównie na ułatwieniu poruszania się pieszym. Aż 51 proc. naszych czytelników uważa, że na Moście Teatralnym panował chaos, a informacje o zmianach pojawiły się za późno. Przypomnijmy, że remont na Moście Teatralnym potrwa do niedzieli.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
1℃
-2℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
49.56 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro