Reklama

Zbliża się IV Rajd Rowerowy "Na koniec wakacji" z metą w Zborowie

fot. GOSiR Dopiewo
fot. GOSiR Dopiewo

Tradycyjnie w ostatnią niedziela sierpnia GOSiR Dopiewo zaprasza na Rajd Rowerowy "Na koniec wakacji", który co roku gromadzi tłumy miłośników jazdy na dwóch kółkach.

W ubiegłym roku w rajdzie wystartowało ponad 200 uczestników, a kawalkada rowerów jeździła dwoma trasami, a w tym roku będzie inaczej. - Na terenie Gminy Dopiewo ulokowanych będzie 5 punktów kontrolnych, do których uczestnicy będą musieli dojechać we własnym zakresie, w dowolnym czasie i dowolną trasą. Aby być uczestnikiem rajdu i otrzymać na mecie nagrodę wystarczy odwiedzić dowolne 3 punkty. Meta zaplanowana jest na plaży w Zborowie. I tu na uczestników będą czekały nagrody - mówi dyrektor GOSiR Dopiewo, Marcin Napierała.

Każdy, kto odwiedzi w godzinach 9.00-12.00 co najmniej trzy z pięciu punktów w podpoznańskiej Gminie Dopiewo i do godziny 13.00 dojedzie do Zborowa, otrzyma na mecie pamiątkowy bidon, talon na kiełbasę, którą będzie mógł sobie upiec przy ognisku (mapa rajdu poniżej). Ponadto na mecie będzie również policja, która chętnym bezpłatnie oznakuje i wprowadzi do centralnego rejestru jego rower. Zabezpieczenie przed kradzieżą.

Od godziny 14.00 do 15.00 odbędzie się koncert szantowy specjalnie dla rowerzystów, a na scenie pojawi się Jerzy Richter. Udział w rajdzie jest całkowicie bezpłatny. Szczegóły dotyczące rajdu, regulamin, mapy, informacje o lokalizacji punktów kontrolnych znajdują się na stronie internetowej www.gosir.dopiewo.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro