117 mandatów i 5 zatrzymań po weekendzie na Starym Rynku

fot. KWP w Poznaniu
fot. KWP w Poznaniu

Poznańscy policjanci podczas weekendowych patroli na Starym Rynku i w okolicy nałożyli 117 mandatów i zatrzymali 5 sprawców przestępstw na gorącym uczynku.

Od połowy wiosny poznańscy policjanci starają się poprawić bezpieczeństwo na Starym Rynku i w okolicy. W ostatni weekend służbę w tej części miasta pełniło 81 funkcjonariuszy. - Podczas wszystkich służb zostało wylegitymowanych 377 osób i skontrolowano 33 pojazdy. Policjanci nałożyli 117 mandatów, związanych z łamaniem ustawy o wychowaniu w trzeźwości, a także w związku z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego. Policjanci sporządzili 1 wniosek o ukaranie do Sądu. Przeprowadzono 30 interwencji zgłoszonych przez dyżurnego, jak i z własnej inicjatywy. Mundurowi zatrzymali 5 sprawców przestępstw na gorącym uczynku - informuje mł. asp. Maciej Święcichowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Policja przypomina, że na płycie Starego Rynku podczas weekendu zawsze jest obecny radiowóz, do którego możemy podejść, gdy potrzebujemy pomocy.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Urząd Miasta Poznania oferuje 4-miesięczne płatne staże. Zdobądź doświadczenie - Aplikuj do 15 października!
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
12℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro