Reklama
Reklama

Powstaje nowa hala sportowa AWF

fot. DEMIURG
fot. DEMIURG

Do końca 2014 roku na terenie Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Królowej Jadwigi powstanie nowa hala sportowa. Koszt inwestycji to blisko 19 mln zł.

O budowie nowej hali sportowej dla studentów Akademii Wychowania Fizycznego pisaliśmy już w 2012 roku. Budynek został zaprojektowany przez poznańską pracownię Neostudio Architekci będzie miał cztery kondygnacyjne, z których trzy będą nadziemne, a jedna podziemna. Wielofunkcyjna hala sportowa o wysokości 12 metrów ma zawierać pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. Jedna ściana będzie stanowić doświetlenie boiska poprzez system szklanych profili o różnym stopniu przejrzystości. Przy jednej z krawędzi boiska umiejscowiono system rozsuwanych trybun dla publiczności z 228 siedzeniami.

W budynku znajdzie się również zespół szatni, magazyn koszy i boksy magazynowe dostępne z hali, magazyn gospodarczy, a także pokoje dla instruktorów i kierownika sali. Na pierwszym piętrze będą: zespół sal seminaryjnych, laboratorium i siłownia oraz zespół pokoi pracowników dydaktycznych. Drugie piętro projektanci zaplanowali, jako zadaszony taras, z którego będzie można obserwować rozgrywki na pobliskim boisku. Sąsiaduje z nim zespół pomieszczeń zaplecza dla cateringu oraz zespół sanitariatów. Całość obsługiwać mają trzy klatki schodowe oraz obszerna winda osobowa. Poziom piwnicy ma być dostępny z boiska i z drogi dojazdowej od ulicy Olimpijskiej. Na tym poziomie zlokalizowano dodatkowe szatnie, pomieszczenie na wózki, magazyn i zespół socjalny pracowników obsługi.

Koszt inwestycji to blisko 19 mln zł, a pieniądze na budowę hali pochodzą z Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz środków własnych uczelni. Prace nadzorowane przez firmę Demiurg mają się zakończyć do końca 2014 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
13.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro