Reklama
Reklama

Finał Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym za nami

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Zwycięstwem pływaków Warty Poznań Izabelli Grzegorczyk i Arkadiusza Ossesa zakończył się Finał Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym, który odbył się nad Maltą.

W tym roku cykl zawodów Grand Prix Wielkopolski 2014 w pływaniu długodystansowym gościł w takich miastach jak Margonin, Wolsztyn, Kiekrz, Lednogóra, Zbąszyń, Chodzież i Mierzyn/Międzychód. Tradycyjnie finał odbył się na Kąpielisku Malta nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu i zgromadził blisko 100 zawodników. Uczestnicy mieli do pokonania trasę o długości 3 km. Wśród kobiet najlepsza okazała się Izabella Grzegorczyk, a rywalizację mężczyzn wygrał Arkadiusz Osses (oboje KS Warta Poznań).

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Natomiast w klasyfikacji generalnej cyklu sklasyfikowano blisko 200 pływaków, a wśród kobiet zwyciężyła Izabella Grzegorczyk. Zawodniczka Warty Poznań wyprzedziła Joannę Radosz z UKS Fala Swarzędz i Weronikę Nowaczyk z GTT Diament Gniezno. Rywalizacja mężczyzn zakończyła się zwycięstwem Arkadiusza Ossesa. Drugie miejsce zajął Bartosz Grzybek z KS Posnania Poznań, a trzecie Filip Osses z Warty Poznań.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro