Reklama
Reklama

Piknik rodzinny nad Rusałką już w sobotę

fot. www.poznan.pl
fot. www.poznan.pl

W sobotę, 23 sierpnia nad Jeziorem Rusałka odbędzie się piknik rodzinny. Organizatorzy zapowiadają liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Piknik rozpocznie się o godzinie 11. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje. Będzie można między innymi wziąć udział w warsztatach kreatywnych i zabawach dla najmłodszych, będzie można nauczyć się najważniejszych zasad bezpieczeństwa, których znajomość przydaje się podczas wakacji jak i w życiu codziennym.

Na pikniku obecni będą policjanci. Najmłodszymi zajmie się Sierżant Pyrek, który nauczy jak korzystać z telefonów alarmowych, jak przechodzić przez jezdnię, zaprezentuje podstawowe znaki drogowe oraz opowie o wielu innych przydatnych umiejętnościach służących bezpieczeństwu.

Odbędą się również warsztaty kreatywne prowadzone przez Ambientówkę. Będzie można miedzy innymi zrobić samemu latające samoloty, grające żółwie, statki z tektury i styropianu, opanować sztukę robienia wielkich baniek mydlanych oraz nauczyć się skręcania zwierzątek z długich balonów.

W godzinach od 11:00 do 16:00 policjanci będą znakować rowery w ramach akcji "Poznański Rower-Bezpieczny Rower".

O godzinie 10:00 będzie można poznać technikę nordic walking, a od godziny 12:00 zaprezentowane zostaną ćwiczenia dla zdrowego kręgosłupa. Na pikniku pojawią się również ratownicy WOPR-u, od których będzie się można nauczyć ratownictwa medycznego.

Organizatorami imprezy są Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz Fundacja Familijny Poznań - dzierżawca kąpieliska Rusałka. Piknik zakończy się o godzinie 16:00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
9.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro