Reklama
Reklama

Poznaniacy w kadrze na MŚ 2014 w smoczych łodziach nad Maltą

Już tylko tydzień pozostał do ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata w smoczych łodziach, które w dniach 27-31 sierpnia 2014 roku odbędą się na torze regatowym Malta w Poznaniu. W reprezentacji Polski znalazło się kilku poznaniaków.

W zawodach, których organizatorem jest Polski Związek Kajakowy, a partnerem Miasto Poznań i Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, weźmie udział ponad 600 zawodników z 15 państw: Estonia, Filipiny, Francja, Rumunia, Szwecja, Szwajcaria, Węgry, Niemcy, USA, Kanada, Czechy, Rosja, Ukraina, Włochy i Polska.

Wiadomo już, że w reprezentacji Polski wystartują m.in. poznańscy zawodnicy, którzy na co dzień reprezentują nasz kraj na arenach międzynarodowych w dyscyplinie kajakarstwo. Wśród nich m.in. Vincent Słomiński i Tomasz Kaczor - dwukrotni złoci medaliści zakończonych w miniony weekend Akademickich Mistrzostw Świata, tegoroczni brązowi medaliści Mistrzostw Europy; Michał Kudła - srebrny i brązowy medalista Akademickich Mistrzostw Świata (w jedynce); Bartosz Dubiak - tegoroczny, dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Europy w kajakowym maratonie. Ponadto w kadrze znaleźli się: Łukasz Wietrak, Mariusz Kruk, Patryk Sokół, Patryk Glanowski, Szymon Kostenski, Mariusz Ruczyński, Patryk Gluza, Jacek Kamiński, Daniel Pośpiech, Gilbert Paluch, Piotr Szydłowski, Roman Furtak, Dariusz Gryca, Łukasz Piochacz, Łukasz Rybakowski, Aleksandra Dubiak, Anna Godek, Kinga Kwiatkowska, Danuta Promińska, Malwina Siemczyk.

Uczestnicy Mistrzostw wystartują w osadach 10 i 20 osobowych, w których oprócz osób wiosłujących znajduje się również sternik oraz bębniarz (nadający poprzez uderzenie w znajdujący się na przedzie łodzi bęben rytm wiosłowania). Warto dodać, że na przedzie każdej łodzi znajduje się także głowa smoka, natomiast na jej tyle ogon. Zawody odbędą się na dystansie 200, 500 i 2000 metrów w kategoriach junior i senior: mężczyzn, kobiet i mikstów (minimum 8 kobiet).

Przypomnijmy, że początek sportu łodzi smoczych w Polsce to rok 1997, kiedy to na Motławie w Gdańsku zorganizowano pierwsze zawody międzynarodowe. Największe jednak imprezy odbyły się w Poznaniu, który był organizatorem m.in. Mistrzostw Europy 2002, Klubowych Mistrzostw Europy 2006r i Mistrzostw Świata 2008.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
1℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
47.41 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro