Reklama
Reklama

Studenci szukają mieszkań w Poznaniu

Rok akademicki zbliża się wielkimi krokami. W Poznaniu to czas żniw dla agencji nieruchomości. Sprawdzamy, co decyduje o wynajmie mieszkań przez studentów.

W tej chwili za mieszkanie trzeba zapłacić około tysiąca złotych i pokryć opłaty za media. Taniej jest w akademikach, ale tu trudniej o zdobycie miejsca. Agencje nieruchomości największego ruchu na rynku wynajmu mieszkań spodziewają się we wrześniu. Co decyduje o wyborze dobrej kwatery na studia? - Musi to być dostęp do komunikacji i infrastruktury uczelnianej, która lokuje się głównie na kampusie Morasko i w centrum - mówi Patryk Frąckowiak z Biura Nieruchomości Celka Frąckowiak. Ważne są jednak też inne czynniki - Istotnym czynnikiem jest cena. Tu nie ma się co oszukiwać, że cena jest czynnikiem, który w dużej mierze decyduje - dodaje dr Krzysztof Celka z Uniwersytetu Ekonomicznego.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Jedni mieszkań szukają, inni zostają na starych śmieciach - Szukałem mieszkania nie w akademiku, ale klasycznego mieszkania, żeby w cudzysłowie "być na swoim", mieć miejsce ciche i spokojne z ograniczoną liczbą lokatorów - mówi Włodzimierz Szczygielski, student UAM.

Najtańsze w Poznaniu są akademiki - Cena akademika uzależniona jest od standardu, a także tego, czy dana osoba chce mieszkać sama? Generalnie są to kwoty od 330 to 580 złotych - mówi Dominika Narożna, rzeczniczka UAM. W Poznaniu jest kilkanaście akademików, a kolejne mają stanąć na Kampusie Morasko.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro