Reklama

Tęcza stanie na poznańskim placu Zbawiciela

Tęcza na warszawskim placu Zbawiciela | fot. wikipedia
Tęcza na warszawskim placu Zbawiciela | fot. wikipedia

Na początku sierpnia grupa Circus Ferus zorganizowała happening "Zgol wąsa Poznaniowi". Akcja miała stać się sygnałem do mentalnej zmiany w Poznaniu. To jednak nie koniec. Organizatorzy zachęcają mieszkańców do budowy tęczy na poznańskim placu Zbawiciela.

Happening zorganizowany na początku sierpnia miał być protestem przeciwko polityce Ryszarda Grobelnego i mentalnemu wąsowi, który zdaniem organizatorów porasta Poznań - Mamy fizyczne wąsy, ale chodzi tak naprawdę o mentalnego wąsa, który porasta miasto Poznań w wielu sferach - tłumaczył wówczas Kuba Kapral, organizator akcji. Organizatorzy uznali, że akcja zakończyła się powodzeniem, ale chcą dalej walczyć o mentalną zmianę w Poznaniu - Po zgoleniu mentalnego wąsa Poznań wkroczył na nową, świetlistą ścieżkę miejskiego rozwoju. Kolejnym krokiem na tej budzącej podziw, grozę i nadzieje drodze, jest postawienie Tęczy na placu Zbawiciela - zapowiada Kapral.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Budowa poznańskiej tęczy to jednak nie tylko walka o lepszy Poznań, ale też sprzeciw wobec konfliktu wokół tęczy na warszawskim placu Zbawiciela. Tęcza w Warszawie powstała w 2012 roku i od tego czasu budzi sprzeciw radykalnych środowisk prawicowych, które uznają ją za promocję homoseksualizmu. Od 2012 roku tęcza była sześciokrotnie podpalana, a do największego aktu wandalizmu doszło 11 listopada 2013 roku, kiedy uczestnicy Marszu Niepodległości podpalili tęczę i nie dopuścili do niej strażaków. Cirus Ferus chce odpowiedzieć na te zdarzenia - Członkowie i członkinie tej formacji, w imię budowania mostów ponad podziałami politycznymi, mentalnymi, płciowymi czy wręcz dżenderowymi, z pomocą ludu udekorują Tęczę na miarę Poznania - zapowiada Kapral.

Poznańska tęcza stanie na placu Zbawiciela u zbiegu ulic Zgoda i Ściegiennego - Tęcza zajaśnieje 19 sierpnia o godzinie piętnastej - podsumowuje Kapral i zachęca poznaniaków do udziału w budowie tęczy.

Czy Twoim zdaniem tęcza powinna powstać w Poznaniu?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro