Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
21 9

Tęcza stanie na poznańskim placu Zbawiciela

BS
wtorek, 19.08.2014 r.
godz. 11.34
BS | wtorek, 19.08.2014 r., godz. 11.34
Tęcza stanie na poznańskim placu Zbawiciela
Tęcza na warszawskim placu Zbawiciela - fot. wikipedia

Na początku sierpnia grupa Circus Ferus zorganizowała happening „Zgol wąsa Poznaniowi”. Akcja miała stać się sygnałem do mentalnej zmiany w Poznaniu. To jednak nie koniec. Organizatorzy zachęcają mieszkańców do budowy tęczy na poznańskim placu Zbawiciela.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1018 hPa
JUTRO
pogoda
21°C 1011 hPa
POJUTRZE
pogoda
15°C 1013 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Happening zorganizowany na początku sierpnia miał być protestem przeciwko polityce Ryszarda Grobelnego i mentalnemu wąsowi, który zdaniem organizatorów porasta Poznań – Mamy fizyczne wąsy, ale chodzi tak naprawdę o mentalnego wąsa, który porasta miasto Poznań w wielu sferach – tłumaczył wówczas Kuba Kapral, organizator akcji. Organizatorzy uznali, że akcja zakończyła się powodzeniem, ale chcą dalej walczyć o mentalną zmianę w Poznaniu - Po zgoleniu mentalnego wąsa Poznań wkroczył na nową, świetlistą ścieżkę miejskiego rozwoju. Kolejnym krokiem na tej budzącej podziw, grozę i nadzieje drodze, jest postawienie Tęczy na placu Zbawiciela – zapowiada Kapral.

Budowa poznańskiej tęczy to jednak nie tylko walka o lepszy Poznań, ale też sprzeciw wobec konfliktu wokół tęczy na warszawskim placu Zbawiciela. Tęcza w Warszawie powstała w 2012 roku i od tego czasu budzi sprzeciw radykalnych środowisk prawicowych, które uznają ją za promocję homoseksualizmu. Od 2012 roku tęcza była sześciokrotnie podpalana, a do największego aktu wandalizmu doszło 11 listopada 2013 roku, kiedy uczestnicy Marszu Niepodległości podpalili tęczę i nie dopuścili do niej strażaków. Cirus Ferus chce odpowiedzieć na te zdarzenia - Członkowie i członkinie tej formacji, w imię budowania mostów ponad podziałami politycznymi, mentalnymi, płciowymi czy wręcz dżenderowymi, z pomocą ludu udekorują Tęczę na miarę Poznania – zapowiada Kapral.

Poznańska tęcza stanie na placu Zbawiciela u zbiegu ulic Zgoda i Ściegiennego - Tęcza zajaśnieje 19 sierpnia o godzinie piętnastej – podsumowuje Kapral i zachęca poznaniaków do udziału w budowie tęczy.

ZOBACZ WYNIKI SONDY
arrow