Reklama
Reklama

Nowy gmach Uniwersytetu Ekonomicznego prawie gotowy

Budowa nowego gmachu Uniwersytetu Ekonomicznego rozpoczęła się dwa lata temu. Dziś gmach jest już prawie gotowy, a w jego wnętrzu trwają prace wykończeniowe.

Inwestycja powstaje przy ulicy Towarowej, w sąsiedztwie Auli Novej i Parku im. Karola Marcinkowskiego. W obiekcie ma się znaleźć miejsce dla dwóch tysięcy studentów. Będą się tam mieścić siedziby Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej UEP z katedrami m.in. Ekonomii Matematycznej, Informatyki Ekonomicznej, czy Technologii Informacyjnych. W podziemiach znajdzie się natomiast parking na około 100 aut - Wielkość nowego obiektu UEP można porównać pod względem objętości budynku do wieżowca Collegium Altum - kubatura CEUE stanowi 75% kubatury wieżowca. Nowy gmach Uczelni nie będzie jednak kolejnym drapaczem chmur - składać będzie się z 5 kondygnacji nadziemnych i 2 kondygnacji podziemnych -informuje Iwona Cieślik, rzecznik Uniwersytetu Ekonomicznego.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Sprawdź.
REKLAMA

W tej chwili w budynku trwają prace wykończeniowe, a zakończenie wszystkich prac zaplanowane jest na 31 grudnia. Za projekt budynku odpowiada pracownia Atrium. Bryła budynku z charakterystyczną kolumnadą nawiązuje do architektury głównego budynku Uniwersytetu Ekonomicznego. Całkowity koszt inwestycji to ponad 57 miliony złotych, a dużą jej część udało się sfinansować dzięki wsparciu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
4℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro