Reklama
Reklama

Wracają pociągi pomiędzy Poznaniem a Wolsztynem

fot. wikipedia

Od 1 czerwca 2014 roku pasażerowie, którzy chcieli przemieszczać się pomiędzy Poznaniem a Wolsztynem, musieli korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. PKP poinformowało, że 31 sierpnia prace remontowe zakończą się, a pociągi będą znów dojeżdżać do Wolsztyna.

Prace modernizacyjne na linii kolejowej Wolsztyn - Luboń prowadzone są od kilku lat, a 1 czerwca bieżącego roku rozpoczął się remont na odcinku pomiędzy Drzymałowem a Grodziskiem Wielkopolskim. W związku z prowadzonymi pracami na remontowanym odcinku całkowicie zawieszony był ruch pociągów, a pomiędzy Grodziskiem a Wolsztynem funkcjonowała zastępcza komunikacja autobusowa.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Zgodnie z zapowiedziami remont jedenastokilometrowego odcinka zakończy się 31 sierpnia - Inwestycja obejmuje unowocześnienie torów pomiędzy Drzymałowem a Grodziskiem, budowę nowego przystanku w Grąblewie, a także przebudowę peronów i oświetlenia na stacji Rakoniewice. Wyższy komfort oczekiwania na pociąg zapewnią nowe ławki oraz wiaty. W elementy małej infrastruktury zostaną wyposażone także modernizowane przystanki: Tłoki, Rostarzewo, Drzymałowo i Ruchocice. Wszystkie obiekty będą dostosowane do potrzeb osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się - informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK. W tej chwili prace, których koszt to około 30 milionów złotych, dobiegają już końca, a ruch pociągów na trasie zostanie wznowiony 1 września.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro