Reklama
Reklama

Chrobak nowym trenerem Lecha

fot. lechpoznan.pl
fot. lechpoznan.pl

Były trener Amiki Wronki a obecnie główny trener Akademii Dziecięcej Lecha Poznań Krzysztof Chrobak zastąpił Mariusza Rumaka na stanowisku pierwszego trenera Lecha Poznań.

Zarząd Lecha Poznań od kilku dni szukał następcy Mariusza Rumaka, a wśród głównych kandydatów byli Maciej Skorża i Waldemar Fornalik. Ostatecznie podjęto decyzję, że tymczasowo funkcję pierwszego trenera będzie sprawował Krzysztof Chrobak, który w klubie jest głównym trenerem Akademii Dziecięcej Lecha Poznań. Chrobak dotychczas prowadził zespoły: Polonia Warszawa, Znicz Pruszków, Amica Wronki, Górnik Łęczna i LTS Legionovia Legionowo.

- Do zakończenia rozmów z wyselekcjonowanymi już trenerami pierwsza drużyna będzie prowadzona przez trenera tymczasowego, którym będzie Krzysztof Chrobak. Długoterminowym celem dla drużyny pozostaje walka o mistrzostwo Polski. Natomiast w krótkim terminie walka o odzyskanie zaufania kibiców - mówi rzecznik prasowy Lecha Poznań, Łukasz Borowicz.

Oświadczenie Lecha Poznań:


Nadrzędnym celem postawionym przed sezonem sztabowi szkoleniowemu Lecha Poznań był awans do fazy grupowej europejskich pucharów. Naszym obowiązkiem było zwycięstwo, a trzecia z rzędu porażka w kwalifikacjach do Ligi Europy oznacza, że musimy wprowadzić konieczne zmiany.

Z dniem dzisiejszym pracę w klubie zakończyli trenerzy Mariusz Rumak, Jerzy Cyrak i Marcin Andrzejewski. Dziękujemy im za ich wkład w funkcjonowanie i historię klubu, w tym zdobycie dwóch tytułów wicemistrza Polski, i życzymy powodzenia w dalszej pracy.

Chcemy podjąć decyzję najlepszą dla Lecha. Rozmowy z kandydatami do objęcia funkcji trenera I drużyny wymagają czasu. Nowy sztab szkoleniowy poprowadzi trener, który będzie rozumiał filozofię klubu, budował drużynę w oparciu zarówno o profesjonalny scouting, jak i wychowanków Akademii Lecha.

Do czasu zakończenia rozmów z wyselekcjonowanymi już szkoleniowcami I drużyna będzie prowadzona przez tymczasowego trenera, którym został Krzysztof Chrobak. Niezmiennym celem długoterminowym dla drużyny pozostaje walka o mistrzostwo Polski, w krótkim terminie natomiast walka o odzyskanie zaufania u wszystkich kibiców.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro