Reklama

Konkurs na najlepszego kierowcę MPK 2014

Właśnie rozpoczął się konkurs na najlepszego i najsympatyczniejszego kierowcę komunikacji miejskiej w Poznaniu. Zakwalifikowało się 20 kierowców. Najlepszego poznamy we wrześniu.

Do tegorocznego konkursu stanęło 69 kierowców. Do drugiego etapu przeszło 20 osób, w tym jedna kobieta. Od środy będą obserwowani przez specjalne jury. W rolę "tajemniczych pasażerów" wcielą się studenci logistyki Politechniki Poznańskiej. Do połowy września każdy z kierowców zostanie skontrolowany minimum dwa razy. Będą oceniani przez osoby spoza MPK. Będą oceniani w mieście pod względem praktycznej realizacji rozkładów jazdy - mówi Janusz Szawłowski zastępca dyrektora naczelnego ds. Przewozów MPK.

Najlepszy kierowca musi wykazać się na wielu płaszczyznach. Musi odpowiednio zaparkować tyłem, podjechać przodem, czyli musi mieć pełne wyczucie gabarytów pojazdu - mówi Ryszard Tomczak, Nadzór Ruchu MPK. Jury oceni też czy kierowca przestrzega przepisów drogowych, czy dba o wizerunek firmy, a także, jaki ma stosunek do pasażerów.

To musi być pracownik o nieposzlakowanej opinii, pracujący w firmie kilka lat. Nie mogą być to ludzie, którzy nie spełniają naszych oczekiwań, a co dopiero pasażerów - mówi Wojciech Tulibacki, Prezes MPK.

Do ostatecznej rozgrywki stanie 10 osób. Finał odbędzie się 21 września na Torze Poznań. Wygra osoba, która zdobędzie najwięcej punktów. Szczegóły dotyczące konkursu tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro