Reklama
Reklama

Spalili 9 tysięcy konopi indyjskich. Rośliny uprawiano w Pleszewie

fot. KWP Poznań
fot. KWP Poznań

Blisko 9 tysięcy konopi indyjskich znaleźli policjanci na terenie posesji w Pleszewie. Rośliny uprawiano na powierzchni blisko 1000 metrów kwadratowych. Wszystkie krzaki spalono.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego wraz z policjantami z Pleszewa przeprowadzili w ostatnich dniach akcję wymierzoną w osoby uprawiające konopie indyjskie. - W piątek weszli na teren wytypowanej wcześniej posesji. Znaleźli tam na powierzchni 970 metrów kwadratowych rośliny konopi w różnej fazie wzrostu. Miały od 0,5 do 2,5 metra wysokości. W trakcie czynności zabezpieczono łącznie 8838 roślin - wyjaśnia Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Szacuje się, że czarnorynkowa wartość roślin to nawet ponad 5 milionów złotych. Wszystkie rośliny zostały usunięte z posesji, w czym pomogły funkcjonariuszom władze samorządowe. - Przewieziono je do miejsca zniszczenia, gdzie tego samego dnia rośliny zostały komisyjnie spalone - dodaje.

Sprawą zajmuje się policja z Pleszewa. Do tej pory nikomu nie postawiono jeszcze zarzutów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
65.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro