Reklama
Reklama

Stary Rynek: od czwartku Festiwal Dobrego Smaku

Ubiegłoroczny Bieg Kelnerów | fot. Tomasz Szwajkowski

Najbliższy weekend w naszym mieście upłynie pod znakiem jedzenia. Na Starym Rynku odbywać się będzie VIII Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku. Spróbujemy tu wyrobów z różnych części świata, posłuchamy muzyki i weźmiemy udział w warsztatach kulinarnych. Nie zabraknie też Biegu Kelnerów, w którym udział brać będą m.in. kobiety w szpilkach.

Już pod koniec lipca informowaliśmy o zbliżającym się wielkimi krokami kulinarnym wydarzeniu na mapie Poznania. W czwartek na Starym Rynku rozpocznie się VIII Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku i będzie trwać cały długi weekend.

Jedną z najważniejszych atrakcji festiwalu jest odbywający się każdego roku Jarmark Dobrego Smaku. - Będą poznańskie szare kluchy, wędzone i smażone ryby z Mazur, sery zagrodowe z Dolnego Śląska, Podhala i Podlasia, tradycyjne nalewki, piróg biłgorajski, wysokiej jakości wędliny i wiele innych smakołyków ze wszystkich regionów naszego kraju - zdradzają organizatorzy. Nie zabraknie również smakołyków z innych części globu. Wśród nich będą m.in. wędliny z Węgier, piwa z Belgii, oliwy z Hiszpanii i oliwki z Francji, suszone pomidory z Cypru, a także czarne chleby z Litwy.

Festiwal to także spora dawka muzyki. Na scenie, która stanie na płycie Starego Rynku, w ciągu dnia zaplanowano pokazy mistrzów kuchni oraz spotkania ze znanymi postaciami świata kulinarnego (pojawi się m.in. Robert Makłowicz). Wieczorami ze sceny płynąć będzie muzyka - głównie blues, folk i jazz. Nie zapomniano także o warsztatach dla małych i dużych. W trakcie festiwalu rozstrzygnięte również zostaną konkursy - na nalewkę roku oraz najpyszniejszą polską golonkę.

Atrakcją festiwalu jest Bieg Kelnerów organizowany przez restaurację Vine Bridge. Przez trzy pierwsze edycje kelnerzy z pełnymi tacami biegali po poznańskiej Śródce. W ubiegłym roku pierwszy raz bieg odbył się na Starym Rynku. I w tym roku kelnerzy będą walczyć o tytuł najszybszego właśnie na płycie rynku. - Mamy dwie dyscypliny biegowe: Bieg Główny (dla Panów) i Bieg na Szpilkach (dla Pań). Uczestnicy pokonują dystans przypisany swojej kategorii z atrybutem dostarczonym przez organizatora. Każdy bieg poprzedzony jest zabawową rozgrzewką dla uczestników. Na najlepszych czekają nagrody - wyjaśniają organizatorzy biegu. - Z każdym rokiem zwiększa się liczba startujących z Poznania i powiatu poznańskiego. Tegoroczna nowość to Bieg Blogerów (kulinarnych i restauracyjnych) - dodają.

Bieg odbędzie się 16 sierpnia około godziny 12.00. Ostatnie zapisy będą się odbywać o 11.00 na Starym Rynku. Cały Festiwal Dobrego Smaku zakończy się w niedzielę.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
31℃
19℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro