Reklama
Reklama

Skuter i motor lepsze od auta. Przy dworcu PKP parkują za darmo

fot. Rafał Leja - archiwum

3 złote musi zapłacić za godzinę parkowania kierowca samochodu, który chce go zostawić na wielopoziomowym parkingu w Poznań City Center. Takiej opłaty uiszczać nie muszą osoby poruszające się skuterem lub motorem. Od piątku dla nich parking jest darmowy.

Wiosną pisaliśmy o problemach z zastawianiem chodnika przed głównym wejściem do galerii Poznań City Center, a tym samym - do dworców PKP i PKS, które znajdują się w obiekcie. Mimo zakazu kierowcy zostawiali tu swoje pojazdy. Dziś wciąż można tu zobaczyć pojedyncze auta, których właściciele próbują uniknąć opłaty za parking w budynku, ale jest ich zdecydowanie mniej niż kilka miesięcy temu.

Kierowcy udający się na dworzec PKP czy PKS na dłużej niż "chwilę" powinni za parkowanie płacić. Mogą zostawić auto na wielopoziomowym parkingu w budynku Poznań City Center lub na parkingu, który powstał na terenie Wolnych Torów. Na tym pierwszym godzina postoju kosztuje 3 złote, a na drugim 1,5 zł.

Opłatami od piątku nie muszą się martwić osoby poruszające się na motorach i skuterach. W budynku dworców i galerii handlowej mogą parkować bezpłatnie. Takie udogodnienie wprowadzono na czas nieokreślony, choć dyrekcja PCC przyznaje, że inspiracją jest lato, w trakcie którego wiele osób z samochodów przesiada się właśnie na motory i skutery. Na parkingu pojawiły się stosowane informacje o tym, że osoby przyjeżdżające na parking jednośladem nie muszą pobierać karty parkingowej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
13.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro