Reklama
Reklama

Poznań: rejsy statkiem po Warcie cieszą się popularnością

fot. Jan Kulczak

W niedzielę poznaniacy mieli kolejną okazję na sprawdzenie jak prezentuje się nasze miasto z pokładu statku. Po Warcie pływał statek Bajka. Dla tych, którzy jeszcze nie skorzystali z możliwości wzięcia udziału w takiej wycieczce mamy dobrą wiadomość. Statek pojawi się na poznańskim odcinku rzeki jeszcze kilka razy.

Pod koniec lipca informowaliśmy o nowej poznańskiej atrakcji. 25 lipca na Warcie pojawił się statek wycieczkowy Bajka, dzięki któremu można się przekonać na własne oczy jak wygląda stolica Wielkopolski z perspektywy rzeki. W pierwszy weekend, który nazwano "próbnym", rejsy cieszyły się ogromną popularnością. Nie dziwi więc fakt, że właściciele Bajki postanowili częściej pojawiać się w Poznaniu.

W ostatni weekend również można było zwiedzić poznański odcinek rzeki. Z takiej możliwości skorzystały dziesiątki osób. Statek wypływa ze starej przystani pasażerskiej w pobliżu Katedry Poznańskiej i dopływa aż do starej stoczni PBW. Alternatywna trasa prowadzi w drugą stronę - do Mostu Lecha. Następnie statek wyrusza w trasę powrotną. Cała wycieczka trwa około 1,5 godziny.

Ci, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć jak prezentuje się Poznań z Warty, będą mieli na to szansę pod koniec sierpnia. Bajka ponownie zaprosi pasażerów na pokład w weekend 22-24 sierpnia, a także w ostatnią niedzielę miesiąca - 31 sierpnia. Rejsy odbywać się będą o 12.00, 14.00, 16.00 i 18.00. Bilet normalny na rejs kosztuje 15 złotych, a ulgowy 10 złotych. Bilety można rezerwować telefonicznie pod numerem 603 137 788.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW zaktualizował ostrzeżenia o silnym wietrze
17℃
8℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro