Reklama
Reklama

Joga nie taka "demoniczna". Tłumy w Parku Mickiewicza

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

W niedzielę rano w Parku Adama Mickiewicza odbyły się cotygodniowe bezpłatne zajęcia z cyklu "Joga przy fontannie". I choć miesiąc temu portal fronda.pl określał poznańskie zajęcia jako "demoniczne", ponownie pojawiły się na nich tłumy.

W każdą wakacyjną niedzielę w Parku Adama Mickiewicza odbywają się bezpłatne zajęcia z cyklu "Joga przy fontannie". Miesiąc temu zrobiło się o nich głośno przez portal fronda.pl, który nazwał zajęcia "demonicznymi". Według autora tekstu na fronda.pl, joga ma właśnie "charakter demoniczny". - I jak mówił w jednym z wywiadów dla Fronda.pl ksiądz Przemysław Sawa, joga to zagrożenie duchowe: "Swoją argumentację poprę doświadczeniem ojca J. Verlinde, który jest obecnie zakonnikiem, a w przeszłości był osobą głęboko wtajemniczoną w jogę i różnego rodzaje medytacje. Jego świadectwo, głębokiego zniewolenia przez te rzeczy stało się dla wielu z nas katolików wyraźnym sygnałem, iż joga jest zagrożeniem duchowym. Można poczytać jego publikacje. Podobnie wypowiada się s. Michaela Pawlik, dominikanka, wybitna znawczyni hinduizmu i religii Dalekiego Wschodu (...)" - pisał autor tekstu równocześnie zachęcając, by poznaniacy "wyrazili swoje niezadowolenie z faktu, że promuje się mieszkańcom miasta demoniczny relaks, który zagraża życiu wiecznemu".

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA


Poznaniacy jednak zamiast protestować i wyrażać swoje niezadowolenie jeszcze chętniej uczestniczą w bezpłatnych zajęciach. Dowodem na to są zdjęcia z niedzielnego poranka, na których widać dziesiątki miłośników jogi. Kolejne zajęcia w niedzielę, 17 sierpnia, o godzinie 9.00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro