Walczykiewicz wicemistrzynią świata

Kaliszanka Marta Walczykiewicz płynąca w czwórce kajakowej z Edytą Dzieniszewską, Karoliną Nają i Beatą Mikołajczyk zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w Moskwie na dystansie 500 m.

Mistrzostwa Świata w kajakarstwie odbywają się na olimpijskim torze Kryłackoje w Moskwie. Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz), Edyta Dzieniszewska (Sparta Augustów), Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.) i Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz) przegrały o 0,7 s z reprezentacją Węgier. Trzecie miejsce wywalczyły Białorusinki.

Przypomnijmy, że Walczykiewicz to pięciokrotna wicemistrzyni świata, czterokrotna wicemistrzyni Europy. W 2012 roku wystąpiła na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, gdzie w finale K-1 na 200 m zajęła 5. miejsce, a z osadą K-4 na 500 m była czwarta. Kajakarka klubu KTW Kalisz ma 27 lat.